• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
шоп - майстор
чет яну 17, 2019 4:43 pmgecatax написа:
няма да къртя грам, банята си има друг сифон(истински) на най-ниската точка, този е пускан допълнително от уж майстори само за душ кабината.

Руснаците казват: хозяин барин :idea:

Не къртете, но тогава няма смисъл да слагате силикон под релсата на парава...за да може водата да си тече. :shock:

Тези "уж" майстори са си сложили отклонения където трябва. А именно за под душ корито.
gecatax - помощник
В крайна сметка май ще връщам коритото, чистене от стария силикон, един хубав сифон, монтаж и сикониране на ръбовете и да се надяваме да изкара поне 5 години както сегашния.
Поздрави!
шоп - майстор
+ 1 към мнението

Може да изкара и много пъти х5 години
Не какзвате какво е коритото: акрилно, метално технополимер... Колко крачета и т.н.

Проблема на евтините корита + евтини сифони е, че "мърдат"
един по тежък човек ( 90+ кг) и коритото и сифона поддават. Няма как да има херметичност при такова движение.

Разбира се има дребни хитрини и такива афиф корита да се подсилят отдолу и да станат почти маркови...
gecatax - помощник
чет яну 17, 2019 5:37 pmшоп написа:
+ 1 към мнението

Може да изкара и много пъти х5 години
Не какзвате какво е коритото: акрилно, метално технополимер... Колко крачета и т.н.

Проблема на евтините корита + евтини сифони е, че "мърдат"
един по тежък човек ( 90+ кг) и коритото и сифона поддават. Няма как да има херметичност при такова движение.

Разбира се има дребни хитрини и такива афиф корита да се подсилят отдолу и да станат почти маркови...
В крайна сметка върнах коритото с хубав сифон, уплътних и всичко точно.Влизам да се къпя и оп текна, побеснях, седнах да мисля и да се мая от къде може да е.Е измислих го, водата която олива по стъклата или пръска директно там, се стича до металния водач където са ролките от там колкото и тъпо да ми звучеше минава във вертикалния такъв и от там се изсипва на земята.Само там не уплътних, поправих се и вече няколко къпания няма и капка извън кабината(дано на продължи така дълго време).Следващия ремонт мисля да е направа на корито с плочки от останалите(ама след време де).
Поздрави на всички включели се че ме отказахте от махането на кабината като цяло!
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за премахване на душ кабина и сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: