• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
gecatax - помощник
Здравейте,
вчера настъпих сифона на душ кабината и се издъни, вследствие на което трябваше да я размонтирам цялата и се зачудих.
Може ли да махна самото корито на кабината с цел, ако нещо пак стане със сифона или със силикона по ръбовете(да се разтече кабината) да избегна цялата работа по размонтиране,монтиране и т.н.
Може ли да изкъртя малко около тази тръба, която е оставена за канал(В нея влизаше гофрето от сифона) и да я изрежа леко след което да фугирам и с фугина да залепя едно такова капаче от сифон.А за стъклата от кабината мисля направо да сложа металната рамка(водачите) на земята и със силикон да уплътня.
Питам защото не съм сигурен така залепено и направено с фугин дали няма да наводня съседите?
Ето снимка на тръбата:
Изображение

снимка как искам да стане, след като издълбая и залепя с фугин
Изображение

а така мисля да сложа водача директно на земята и да уплътня със силикон
Изображение

Поздрави!
gecatax - помощник
чет яну 17, 2019 3:43 pmшоп написа:
А сифон?
Няма да има, до сега е било с едно просто гофре с такова метално капаче или както там се казва.Предвид че се ползва само за къпане не вярвам да се задръсти или нещо такова.Просто не искам да слагам коритото пак, защото при евентуален теч от сифона или от силикона м/у плочките и коритото пак ще имам ядове.
шоп - майстор
Всичко миризми от канализацията ще са у вас!
gecatax - помощник
Смисъл, досега нито е миришело, нито е имало хлебарки, впрочем то си няма като цяло в блока 2014 строителство е.
Както казах досега е било само с гофре ето такъв тип беше сифона(ако може така да се нарече)
Изображение
шоп - майстор
@gecatax. без да се обиждате, но идеята е меко казано безумна.

Ако приемате съвети...
аз бих направил следното:

Къртя около тръбата и монтирам качествен сифон. Сегашните плочки каквито и наклони да имат не се връзват с мястото на сифона. Подовия сифон трябва да се намира на най-ниското място в пресечената точка на фугите от 4 плочки.
Така, че трябва да се даде ново ниво и лепене на нови подови плочки.

Иначе няма проблем прага на душ кабината да е монтиран директно на пода.
Успехи!
шоп - майстор
чет яну 17, 2019 4:35 pmgecatax написа:
Смисъл, досега нито е миришело, нито е имало хлебарки
Не е мирисало, защото сте имали сифон :idea:
gecatax - помощник
Приемам но няма да къртя грам, банята си има друг сифон(истински) на най-ниската точка, този е пускан допълнително от уж майстори само за душ кабината.
nikolov333 - майстор
Ако текнат едни води из цялата баня, към оня сифон в най-ниската точка, ще ти се стори, че предложението е смислено..
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за премахване на душ кабина и сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: