Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
miliad - майстор
Ще са необходими и размерите на вратата ако искаш отговор. Габарит каса, и габарит с первази.Первазите едностранно или двустранно плаващи са. Или с пирончета :) .
Иначе избираш си "лицева" страна, и цепиш перваза от другата страна и приключваш с въпроса. При положение, че си ограничен двустранно и искаш широка врата, и имаш вратите доколкото схващам, не разбирам кво се мъдрува толкова.
EDI - майстор
И аз се чудя, ама знам ли. :lol: Какъвто и тип да е вратата, нещата се решават за няма и 10 минути.
вт фев 05, 2019 4:30 pmEDI написа:
И аз се чудя, ама знам ли. :lol: Какъвто и тип да е вратата, нещата се решават за няма и 10 минути.
ok, затова питам дайте добро решение, може и за 15 минути. Заел съм се всичко сам да правя в този апартамент и коментарите тук , от рода МАЙСТОР си трябва ми звучат малко неуместни , благодаря на някои които искрено откликнаха , реших вратата да се отваря навън и искам хубав завършек на перваза, някои от идеите които споделихте стихнах и аз до тях , но мислих че ще мога да открия тук по добър начин да обърна перваза
EDI - майстор
Ами аз ти казах най-лесния начин, просто трябва да си го приспособиш според твоя случай.И други колеги споменаха лесни начини.А и отделно, никой не те задължава да ползваш фабричните первази.
miliad - майстор
То хубаво търсиш съвет, но без точните размери на вратата, и вида на первазите, всички разговори са тип" вероятно би могло".
Искаш да го завъртиш на 90гр- ами ако фабрично е зарязан на герунг края, от къде ще вземеш парчета да добавиш в ъгъла?
Повдигам темата защото съм пред същия избор. Звъннах на няколко фирми и всички казаха че няма проблем да слажат вратата без зъб.
Само лайсните от тази страна се режат колкото да покрият пяната. Визулно няма да е симетрично, чисто от към здравина не знам как ще е. Имам и опция да да направя зъб от гипсокартон и профил.
Как бихте препоръчали? Автора на темата как реши проблема?
kozl - майстор
Да използвам темата с въпрос:
Каква е неква такава пяна дето вместо да раздува се свива :shock:
Купих я без да чета и снощи впръсках и извхвърлих тубата.
Касата е укрепена в средата и долу по височина, с подложки към зида и разпънки в местата на подложките и за по сигурно закачих и още две разпънки.
Днес отивам, пяната стегнала и всички разпънки срещу които няма подложки на земята :shock:
Слагам мастара и касата се извила към стената и се увеличил светлия отвор там де не съм сложил подложки :shock:
За сега изтъргах пяната от едната страна без да махам подложките и от тази страна дъската на касата се изправи.
Ще купувам друга пяна, ама каква да е, обаче за без пистолет, защото нямам :?

Прикачен файл:
Монтаж каса с пяна.jpg
Монтаж каса с пяна.jpg (115.23 KиБ) Видяна 770 пъти
miliad - майстор
То, интересния въпрос е , що за "тантела" монтираш, че да се огъне касата в тия зони.
kozl - майстор
Не знам заварих я монтирана с пяна. Някакъв МДФ е касата има няма 2 сантиметра. Извадих я и я преместих на друго място.
А на мен ми е интересно защо пяната се е свила, а не се е разширила?
miliad - майстор
И да се свие, не може да дръпне касата. По скоро е възможно прекомерен натиск от горна страна, да я огъне в зоните от тази схема . Дали от закамяване, дали от запенване. И това, само ако е податлива, тънколява касата, разбира се. И вероятно там е разковничето на проблема.

Тема "монтаж на интериорна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: