Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
joroantonov - специалист
пон юни 06, 2022 2:47 pmmiliad написа:
И да се свие, не може да дръпне касата. По скоро е възможно прекомерен натиск от горна страна, да я огъне в зоните от тази схема . Дали от закамяване, дали от запенване. И това, само ако е податлива, тънколява касата, разбира се. И вероятно там е разковничето на проблема.
Може да е от жегата, случвало ми се е същото при лепене в голяма жега, същия ден си беше ок, на другия ден отивам и в средата беше разширила. Това при лепене с двукомпонентна пяна бързо стягаща.
miliad - майстор
Бързостягащата определено е по-мека, след като стегне и потдава, особено когато е дебело нанесена. Но и тя не може да придърпа материала.
kozl - майстор
Не може да дърпа, но като изчегъртах пяната и касата се изправи. Значи пяната я е придърпала. А отгоре луфта е голям и го запълних наполовина. Та там няма натиск, а и не съм свалят пяната от там Днес щях да добавям пяна ако не беше изненадата.
Огъването е към 5 мм в най издутата част.
Купих пяна церезит и довечера пак отначало.
miliad - майстор
пон юни 06, 2022 4:23 pmkozl написа:
Не може да дърпа, но като изчегъртах пяната и касата се изправи. Значи пяната я е придърпала. А отгоре луфта е голям и го запълних наполовина. Та там няма натиск, а и не съм свалят пяната от там Днес щях да добавям пяна ако не беше изненадата.
Огъването е към 5 мм в най издутата част.
Купих пяна церезит и довечера пак отначало.
Странно. Такова до сега не ми се случвало никога. Да не раздува, да не стяга, да се свлича- да. Ама да се свие, че и материала да дръпне- никогаш.
Проблеми ако има, са в обратната посока.
Чудих се дали може да има нещо общо с нанесеното количество пяна. При ръчните пяни по-трудно се дозира количеството, и шанса да сложиш малко или твърде много е голям.
joroantonov - специалист
пон юни 06, 2022 3:38 pmmiliad написа:
Бързостягащата определено е по-мека, след като стегне и потдава, особено когато е дебело нанесена. Но и тя не може да придърпа материала.
Тази която ползвам става на камък за около 20 минути, друг път не ми се е случвало и затова реших че е от жегата!
miliad - майстор
пон юни 06, 2022 6:12 pmjoroantonov написа:
пон юни 06, 2022 3:38 pmmiliad написа:
Бързостягащата определено е по-мека, след като стегне и потдава, особено когато е дебело нанесена. Но и тя не може да придърпа материала.
Тази която ползвам става на камък за около 20 минути, друг път не ми се е случвало и затова реших че е от жегата!
Аз ползвам монтажна Титан 60секунди. Стяга за минута до пет, ако е на топка. Но като цяло, изсъхнала вътре е по-мека в сравнение със стандартна монтажна пяна.
joroantonov - специалист
пон юни 06, 2022 7:02 pmmiliad написа:
пон юни 06, 2022 6:12 pmjoroantonov написа:
пон юни 06, 2022 3:38 pmmiliad написа:
Бързостягащата определено е по-мека, след като стегне и потдава, особено когато е дебело нанесена. Но и тя не може да придърпа материала.
Тази която ползвам става на камък за около 20 минути, друг път не ми се е случвало и затова реших че е от жегата!
Аз ползвам монтажна Титан 60секунди. Стяга за минута до пет, ако е на топка. Но като цяло, изсъхнала вътре е по-мека в сравнение със стандартна монтажна пяна.
Клайберит, излиза като гъста течност и почва да става на пяна след секунди при нормална температура, на топло почва веднага като излезе. Мека е отвътре само на първо пускане като не е смесила още компонентите та първото пускане е в боклука и после запенявам касата :)
kozl - майстор
Следващата пяна на Церезит коренно различна. Поне два пъти си разду обема дакато "втасваше". Не мога да си обясня как не съм видял, че предната пяна изобщо не е раздула от това, което съм запълнил в момента на нанасяне. И много по лесно я премахнах от тязи с която беше монтирана вратата, някога преди към 20 г.
От любопитство разгледах описанието на предишната DCP flexfoam hand. Не намирам нищо особено като инфо за нераздуваща пяна. Единственото което ми направи впечетление е че диаметъра на тръбичката беше наполовина от другите които съм ползвал. В Баухаус пък беше най-евтината по рафтовете и това ме подмами.
Е забави ми графика с 2 дни и са като гърмян заек сложих още 2 разпънки и подложки зад всяка разпънка па да видя днес на дека шъ са гърчи касата :roll:
chapara - майстор
И ти влезна в графАта😁😁😁
kozl - майстор
Ако това е графата на неудачите - кофти е, защото все по-често ми се случва :cry:

Тема "монтаж на интериорна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: