Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
пон фев 04, 2019 6:46 pmnikolov333 написа:
.. и колко е ширината на касата ? Ако може точно.. :cool:
ширината на колоната е 29см иначе ширината на касата е 16.5см
svg - специалист
Колега, може отговора ми да ти се стори глупав, не разбирам от врати, НО с надежда да помогна.
За да използваш максимално отвора за вратата помисли за друг вид брава. Не за стандартните, които са по нашите ширини, а за такава вградена в самата врата. Или...в краен случай плъзгаща врата.
Билян - специалист
Режат се первазите и с Ел ренде се правят точно до стената. При мен има 4 врати така ги направи Майстора и изглеждат перфектно
iliya_i - майстор
пон фев 04, 2019 7:27 pmsvg написа:
Колега, може отговора ми да ти се стори глупав, не разбирам от врати, НО с надежда да помогна.
За да използваш максимално отвора за вратата помисли за друг вид брава.
КОЛЕГА, преди да си дадеш съвета, можеше да погледнеш снимката. Колона - около 20-30 см, крило на вратата - около 80 см. Т.е. при отрорена врата, бравата (или по-точно дръжката и) влиза на около 60 см зад колоната, а стената срещу дръжката е поне с още 20 см навътре. Та би ли обяснил какъв ти е проблема с бравата? Има проблем, но с перваза - ама за там има лек - казва се МАЙСТОР!
chapara - майстор
пон фев 04, 2019 8:32 pmiliya_i написа:

КОЛЕГА, преди да си дадеш съвета, можеше да погледнеш снимката. Колона - около 20-30 см, крило на вратата - около 80 см. Т.е. при отрорена врата, бравата (или по-точно дръжката и) влиза на около 60 см зад колоната, а стената срещу дръжката е поне с още 20 см навътре. Та би ли обяснил какъв ти е проблема с бравата? Има проблем, но с перваза - ама за там има лек - казва се МАЙСТОР!
То май аз го подведох :-D защото не догледах внимателно снимката :shock: :-D , но има вариант за монтаж на интериорна врата с вградени панти и намален перваз.

Изображение

Изображение

Изображение

https://titan-doors.com/bg/interiorni-v ... etni-vrati
. не е реклама , просто искам да помогна на колегата :partyman:
muhala - майстор
пон фев 04, 2019 3:26 pmnikib4 написа:
мислих си това, но ако го направя трябва да сложа 70 см. врата, което за входна врата на спалня ми се вижда тясна
Както каза Чапара зидаш зъб от дясно, а отляво режеш от стената колкото ти трябва.
Така е в новото строителство... Архитектите са хора, които играеха кънтърстрайк до вчера, а се строи от римляни. Като за 1500Е/м2 е идеално ;)
chapara - майстор
Е може и да не се зида, а да се надкове десния щок с дъска 4-5 см, така че перваза да легне на него :wink: :roll: Може и да се монтира директно, а после фугата с пяната да се покрие с тънко первазче :?
ето скица с размери и накъде се отваря вратата, за рендосване на перваза и аз се сетих , но търся някакво по елегантно решение,мислих с фреза да се изреже и края на перваза да се обътне на 90гр

Прикачен файл

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (21.84 KиБ) Видяна 2121 пъти
вт фев 05, 2019 11:55 ammuhala написа:
пон фев 04, 2019 3:26 pmnikib4 написа:
мислих си това, но ако го направя трябва да сложа 70 см. врата, което за входна врата на спалня ми се вижда тясна
Както каза Чапара зидаш зъб от дясно, а отляво режеш от стената колкото ти трябва.
Така е в новото строителство... Архитектите са хора, които играеха кънтърстрайк до вчера, а се строи от римляни. Като за 1500Е/м2 е идеално ;)
не е ново, кооперация 1980г без нито един прав ъгъл ни по вертикал , ни по хоризонтал, няма място за зъб, ще трябва да слагам врата за тоалетна ако го направя

Тема "монтаж на интериорна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: