Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,след две главозамайващи оферти за боядисване на вратичките ,обмислям сама да ги боядисам.
Прилагам снимки,като желаният цвят е плътно бяло мат. Не знам дали полиуретанова боя е най-издържливият вариант. И полага ли се основа,грунд?
А след боята лак?
И последно - ако полиуретановата боя е най-подходяща,то относно нанасянето й- с мече или пистолет?
Предварително благодаря на отзовалите се!

Прикачен файл

IMG_20180325_143826.jpg
Последна промяна от bogdanova7 на ср фев 13, 2019 9:05 pm, променено общо 1 път.
Димитър Димов - специалист
Сигурна ли сте че постигнатият резултат ще си заслужава спестените пари? Все пак това не е врата на селски нужник.
ср фев 13, 2019 5:33 pmДимитър Димов написа:
Сигурна ли сте че постигнатият резултат ще си заслужава спестените пари? Все пак това не е врата на селски нужник.
Да,смятам че ще го направя страхотно,ако се заема. А и отдавна се оглеждам за добър пистолет и компресор. В това бих вложила.Камери знам,че дават под наем.
Естествено,начинаеща съм,затова пиша и питам тук.
Ако имам повече отговори,може и да преосмисля сумата,която ми искат,но отново-затова пиша тук.
Държа повърхността да стане кадърно и издържлива.
Ако не можете да ми отговорите на поставените въпроси,не разбирам защо сте в темата :)
npace - специалист
Плътно бяло омръзва бързо.
Грунд, лак, четка и след 10 години все още ще ви харесва.
nikolov333 - майстор
+1..аз бих добавил и байц в някаква лека тоналност на цвят, но е въпрос на вкус и не на всеки му харесва..
miliad - майстор
Напишете от къде сте. После някой колега да преложи специализиран магазин или фирма да си купите материали. Мисля че с водоразтворими боя и лак ще се оправите най-лесно. Поредноста: грунд, шлайфане, боя, лак. С четка и валяк ще може да работите щом ще е мат.
Обаче за онази решетъчната врата освен потапяне във вана друг начин за покритие не виждам. Или разглобяване.
Дано се включи stridata, той, май е най в час с материята.
radius - майстор
ср фев 13, 2019 9:02 pmbogdanova7 написа:
Ако не можете да ми отговорите на поставените въпроси,не разбирам защо сте в темата :)
Аз па не разбирам като си дошла тук вчера, как може раздаваш правосъдие?!

Аз съм в темата, за да разбереш, че тук не обичаме отворковци.
Chefo77 - майстор
Дайте да преговорим:
Имате вратички от масивна дървесина. С орнаменти. Които се съсипват след некачествена обработка, защото не подлежат на корекция. Подозирам, че не са и подготвени на 100%.
Не сте хващали пистолет за боядисване и лакиране. Нямате идея какъв да вземете. Абсолютно съм сигурен, че не знаате какви са цените на тези, които си струват. Нямате идея как да го настроите. Подозирам, че дори изискванията към компресора не знаете какви да бъдат. И държите на перфектния резултат. Въпреки това считате, че ще се справите като професионалист при първото си боядисване. При толкова важни и сложни детайли.
Простете, че съм предубеден, но мисля, че самочувствието Ви ще Ви изиграе лоша шега. Ако имате къде да експериментирате, учете се там. Това не е пейката пред блока, нито някакъв сачак, който да се нацапа преди да бъде накован.
Успех с начинанието!!!
radius - майстор
Боядисвай с ум и с Пейнт зум :lol: .
miliad - майстор
Пичове, стига сте ръсили акъл. Всеки от вас има тема, в която пита за нещо от което не разбира.
Да, и аз съм скептичен, но те имат правото да се опитат. Резултата няма да е като за 100тина лв /м2, но ще си е тяхна победа.
Това не е байц, да не може да си позволиш грешка. Бяло е, боята е тяхна, вратите също. Ще мажат, ще бършат, пак ще мажат и те така.

Тема "Боядисване на нов масив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: