• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lyubohar - майстор
Продължавам темата за тази кафемашина.
От доста време не прави горещо кафе.
Днес реших да сменя термостата(клингстон),който е за кафето.
На термостата пише 107гр.Нямаше в магазина и купих и сложих 110гр.
Взех от стария термопастата и го монтирах.
За съжаление няма промяна.
Има още един термостат за 145гр.,но той доколкото ми обясниха в магазина е за парата.
Обаче не съм сигурен дали не е обратното?Гледам,че кабел от 107гр. отива в копчето за пара?
Парата за капучино си е добре.
Някакви идеи?
plamen6703 - майстор
Пише се и се произнася кликсон или както си казал термостат, докато не отвориш бойлера на кафемашината и не изчистиш котленият камък, който е вътре само ще си играеш да сменяш кликсони и проблема ще "виси"!
Същият проблем има при бойлерите за топла вода, като се натрупа котлен камък на нагревателят и водата е топла, но не чак толкова топла! :partyman:
lyubohar - майстор
Благодаря за корекцията на името.
Обаче си мисля,че ако котления камък е причина да не загрява добре водата то термостата няма да прекъсва нагревателя.Освен това в София водата не е толкова варовита,че да се трупа много котлен камък.
Ако има котлен камък то и парата няма да е наред.А си прави хубаво капучино.
Остава въпроса кой термостат за какво е?Този с ниската температура за кафето ли е,или за парата?
plamen6703 - майстор
Ако наистина остава само този въпрос, то кликсона за 110 градуса е за кафето, другият за 140 градуса е за "парата".
Като цяло имаш водосъдържател, нагревател и термостат, термостата си го сменил с нов и проблема не е от него. Ти избираш какъв да ти е следващият ход, ако искаш да откриеш проблема! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Кафемашинa Gaggia-задръстване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: