Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
geraldo - напреднал
Здравейте колеги. Искам да пооправя прозорците,които съм снимал по-долу. Дограмата е сменяна преди 100 години и остевено така-на пяна. От вън също не е замазано и така и ще си остане. Никога не съм се занимавал с нещо подобно и съм много далеч от тези неща. Та въпросите са следните мога ли да позъпълня пукнатините в самята пяна(при силен вятър духа от дограмата) с нещо като силикон(или друго) и от горе просто да позаравня със...сатен? Прекрасните тапети дъщо си остават.

Изображение
Изображение
Изображение
internet dice
nikolov333 - майстор
То е било добре отдавна да се замажат, особено отвънка, понеже пяната се разпрашава, като стои открита от ултравиолетовите лъчи.. Външно с циментово лепило, по възможност бяло, а вътре със сатен.
geraldo - напреднал
А преди сатена? Нещо,което да влезе в пукнатините и поуплътни? А сатена направо върху пяната ще хване ли?
nikolov333 - майстор
Върху сегашната прегоряла пяна нищо няма да държи.. правилно е да я изрониш до здраво с прахосмукачката с малките четки и после още пяна или грунд и горните материали..
marian1 - майстор
Виж..ще ти нахвърлям набързо какво можеш да направиш. Пиша от тел, за това може да има някоя сгрешена буква...ама нямам мн време.
Изчегъртай с нещо остро пяната...
После взени една и дозапълни ....ако е много изронена.
Отвън: ползваш някое цимент производно лепило, както ти е казал колегата горе....не трябва да е мн течно, но и мн сухо да не е ...внимавай, ако е дълбоко се стича...за това като изчистиш изгорялото, където има нужда попълни с пяна.
Отвътре: по същия начин, чистиш изгорлялото, после ако има нужда попълваш. За отвътре, може и да не пълниш, ако можеш да шпакловаш. Аз препоръчвам гипсово лепило на боро. Правиш го до консистенция на желе, нанасяш и след 10 мин като позасъхне малко, но още е меко, можеш с една влажна гъба да го подравниш към основата. Мокриш гъбата, поизтискваш я и въртиш или теглиш нагоре надолу. Ако се постараеш...може да не си личи къде е свръзката.

П.П. ако е мн зле и духа, избутай всичката пяна и сложи нова...за да си сигурен че не духа от нея...
шоп - майстор
Може и с акрилен бял силикон
geraldo - напреднал
Колеги , писахте да се изръчка пяната. Нацяло ли? Има ли опасност да се размести дограмата така? Трябва ли да я укрепя с нещо? И каква пяна точно да взема,чета , че има различни според степентта на раздуване?

Тема "Обръщане на прозорци,но не съвсем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: