Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
dragonn2 - специалист
Благодаря за съветите! Ще кача още снимки в Събота, че до тогава съм на друго място. Ще се опитам да премеря разстоянията на вратата от пода и касата, дали (и колко) е гърбав пода. Също ще опитам да демонтирам первазите, както е препоръчал miliad и ще направя няколко снимки.
И да - не съм наясно с нещата, затова питам тук, вместо да се опитвам да ремонтирам на сляпо. Ако излезе че е по-сложен процесът, ще търся майстор. Но благодарение на вашите препоръки и мнения, вече имам няколко идеи какво да гледам за да установя причината за провисването.
Като цяло не ми се ще да намалявам милиметри от вратата, защото знам че не е от нея проблема, а от пантите или касата. Съмнява ме подът да се е "изгърбил" след монтажа на вратата, защото плочките вече бяха сложени.
lov - майстор
ср мар 06, 2019 6:41 ampreslav написа:
............................., които не си прочел защото мислиш единствено в посоката как ти би го направил, а не се сещаш, че не всеки е с твоите умения и сръчности. На мен ми е любопитно и предназначението на дюбелите в долната част на касата, също така не знам за какво служи отвора в средата на долната панта, беше споменато и за някакво пукване на лайсна, което аз не видях. Всичко това ме навежда на мисълта, че касата не е фиксирана за вълната и рано или късно, но по-скоро рано пак ще има суркане на налъмите по пода.
Прочел съм много добре а колегата miliad го описа много точно. А след като са подлагали хартийки на пантата какво да си мисля освен, че сигурно е имало и клечки в дупките и една камара опити вдигнат вратата по на горе. Защото най вече клоня и към отбий номера с много минимална фуга още при монтажа.
nikolov333 - майстор
Мен ми е интересно, какво ще покаже гърбицата на плочката и доколко е свързана с тръбата от бойлера, таз кривина..
kozl - майстор
Това де моа да вида или недовида на клипа е, че под долната панта има неколко опита за анкериране на касата, което ме нявява на мисъл, че касата се клати :?
Ма и още 20 дюбела да набият отзаде явно нема къде да хванат здраво и файда от ден до пладне.
Пантите не са вкопани и на средната се вижда подложка от хартия. На долната и горната не се виждат подложки.
Каква е оста на пантите - вертикална или наклонена (проверка с нивелир) :? Остта на пантите е през горната и долната панта, а средната ако не попада в оста само ще пречи :roll: И вероятно по таз причина е и картона в средната панта. Не е уместно да се регулира остта със средната панта. регулира се с горна и долна при откачена средна и после средната се намества да съвпада с оста.
Касата шава ли при долната панта като надигаш вратата от дръжката при отворено крило?
dragonn2 - специалист
Днес след като се прибрах първата ми работа беше да направя повечко снимки.
Можете да ги видите тук: https://photos.app.goo.gl/waxTYsZpkfBjFffn6
Първо премерих фугите между крилото и рамката. От страната на пантите има разлика около 7-8мм, като долу е по-широкото.
Също така се опитах да сваля первазите, но успях само от едната страна, защото майсторите са ги залепили с нещо и при по силно дърпане започва да къса "фолиото" или каквото е там с имиация на дърво с което е облепено всичко. А и там където перваза беше започнал да се цепи се сцепи още повече :(.
Можете да видите всичко на снимките, само не успях да измеря колко е равен пода, защото нямам мастар, но на око изглежда перфектно равен.

Прикачвам няколко снимки, колкото поста да хваща окото ;)

Прикачен файл

20190309_095454.jpg

Прикачен файл

20190309_095105.jpg

Прикачен файл

20190309_094738.jpg
joroantonov - специалист
Това което може да направиш е да отлепиш долния край на касата откъм пантите и да я преместиш с 2-3 мм по-навътре в отвора, ако може я изтегли и 2 мм по към кухнята в долния край. Естествено дюбелите ги разкарай. Докато си я запенил отново крилото го остави отворено с подложка 3 мм върху пода в предния край.
miliad - майстор
По-добре да пипа специалист.
От снимките единствено виждам твърде малък просвет на крилото с пода.
Може и да има друго, но автора няма уменията и познанията да го открие.

П.С. При вглеждаме в снимката, имам чувството че е изкривено едното рамо на долната панта. На това сигурно се дължи разликата във фугата долу и горе.Добавянето на хартията на средна панта е допълнителната компенсация за да нагласят оста.
Би трябвало да има разлика в светлия отвор на касата горе и долу между 5-10 мм.
Извод: страницата с пантите е наклонена. Нивелирче 1,8м или отвес ще покажат.
dragonn2 - специалист
Изчегъртах малко от пяната и положението е че има 2 дюбела и един винт, като винта е най-долния на пантата. Мисля да пробвам каквото е предложил joroantonov. Ще развия дългия винт и ще махна дюбелите. Въпросът ми е трябва ли да подложа нещо между стената и касата или само с пяна? А забравих да кажа, че касата поддава леко (2-3 милиметра) в долната част като повдигам крилото за да не задира.

Прикачен файл

20190309_174442.jpg
miliad - майстор
Дървено трупче и/или клинове. Пластмасови не вярвам да намериш.
Подпри с тях долу между стената и касата. Може, и явно ще е добре да останат в пяната.
dragonn2 - специалист
Имам малко напредък! Само за проба подложих едно трупче, което ми се намираше подръка и резултата е че вратата вече не запира. Дори леко я натискам надолу и пак си минава без проблем. Обнадежден съм :) Утре мисля да изрежа подложката, така че да не стърчи и след това да сложа малко пяна около нея. Вие как мислите дали ще е ОК? Дано не провисне пак.

Прикачен файл

20190309_180520.jpg

Тема "Съвет за провиснала врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: