Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
chapara - майстор
вт мар 05, 2019 2:29 pmшоп написа:
Това да вдигнеш 2-3 мм вратата е абсурд. Мястото на новите винтове се припокрива със старите.

Демонтирай крилото, вземи флекс с диск ламелен диск с едрина 60 или шкурка пак около този размер и пилни крилото отдолу 2-3мм
Това е :idea:
++++1 :yawinkle:
lov - майстор
Всички тези упражнения за повдигане с половин че и милиметър са упражнения за хора без работа.Визирам и това предложение със захващането на пантите към стената. даже ми се ще да го видя на живо как ще го направи колегата. Щото зад тази каса никой не знае какво има. И ще е по точно хващане за ''вълната'' Сещай се за коя вълна говоря. :lol:
Тая врата след някоя друга година пак ще провисне де от собствената си тежест де от неизбежното износване на лагеруващите втулки на пантите. И съответно цирка пак ще се повтори.
Свали си крилото и го накъси с 2-3мм Ако няма четка му сложи за да стане както трябва и не се занимавай с глупости повече.
И не чакай много щото утре ще се заклини някое камъче и ще ти надере и плочките. А после ще питаш и тях какво да ги правиш.

п.п. Той и Чапара ме е изпреварил докато описвам по подробно.
chapara - майстор
Ма има си и електрически рендета, дето могат да ти направят скъсяването като фабрично. Слага се дистанционера на 1 мм., минаваш 5 пъти и си готов. Всеки човек уважаващ себе си оставя 5 мм. просвет м/у под и врата :wink: :-D , дори за естествена вентилация и избягване на подналягане :yawinkle:
miliad - майстор
Захващането на пантата към стената е напълно излишно упражнение.Дори може да влоши нещата.
Подкрепям за допълнително подрязване на крилото.
lov - майстор
вт мар 05, 2019 4:55 pmchapara написа:
Ма има си и електрически рендета, дето могат да ти направят скъсяването като фабрично. Слага се дистанционера на 1 мм., минаваш 5 пъти и си готов. Всеки човек уважаващ себе си оставя 5 мм. просвет м/у под и врата :wink: :-D , дори за естествена вентилация и избягване на подналягане :yawinkle:
Аз го правих това упражнение с оберфрезата с прав фрезер. Един мастар хванат със стегите и по него. Всъщност пробвах и с ръчния циркуляр но почна да кърти нищо че уж го бях нагласил да ближе лицето.
krasi92 - майстор
вт мар 05, 2019 4:55 pmchapara написа:
Ма има си и електрически рендета, дето могат да ти направят скъсяването като фабрично. Слага се дистанционера на 1 мм., минаваш 5 пъти и си готов. Всеки човек уважаващ себе си оставя 5 мм. просвет м/у под и врата :wink: :-D , дори за естествена вентилация и избягване на подналягане :yawinkle:
+1.Вратата не е монтирана правилно по вертикала и подрязването и дори и 10 милиметра е най лекото решение
preslav - майстор
вт мар 05, 2019 4:37 pmlov написа:
Визирам и това предложение със захващането на пантите към стената. даже ми се ще да го видя на живо как ще го направи колегата. Щото зад тази каса никой не знае какво има. И ще е по точно хващане за ''вълната'' Сещай се за коя вълна говоря. :lol:
Няма да споря защото нито една врата не съм оправил през живота си, но пък чета внимателно какво пише питащият.
Вратата е "поправяна" 2-3 пъти и след седмица пак провисва, за седмица няма как да провисне от износване на пантите, според мен провисва от това, което самите "майстори" са казали, а именно, че е трябвало да сложат по-дълги дюбели, но нямали. Много ми е интересно расъждението за хващането на дюбелите във вълната, тя касата сигурно е хваната във въздуха. Изобщо не съм отричал подрязването (рендосването) на вратата, но авторът на темата пита какво би могъл да направи сам, дрелки има под път и над път, ел.ренде не всеки има и не всеки дава на заем. И още много други неща Ловче, които не си прочел защото мислиш единствено в посоката как ти би го направил, а не се сещаш, че не всеки е с твоите умения и сръчности. На мен ми е любопитно и предназначението на дюбелите в долната част на касата, също така не знам за какво служи отвора в средата на долната панта, беше споменато и за някакво пукване на лайсна, което аз не видях. Всичко това ме навежда на мисълта, че касата не е фиксирана за вълната и рано или късно, но по-скоро рано пак ще има суркане на налъмите по пода.
kozl - майстор
Най-съществено е да се определи причината за провисването. Като това се случи, то ще подскаже за точните контра действия :wink:
И тека спамвам моя случка с наша ап.входна врата.
На некво си изложение си харесахме метална, сравнително евтина входна врата от "прохождаща" на пазара фирма за врати. Дебелина на външния лист 2,5 мм, на вътрешните 1,5 мм. Първоначално монтираха врата с вси листа от 1,5 мм, при това крилото криво. Аз немаше да разследвам дебелината на предния лист ако ламарината не беше крива, но.... След което настана разправия и след като отказах да ми връщат от парите за компенсация на неизпълнение, подмениха крилото с право и с дебела ламарина, като новото крило с луфт 15 мм към нивото на пода (готов под). И почна едно провисване.... А аз се по командировки, а вратата не опира доле оти луфто гоуем, ама спре да се заключва. Идат гаранционните мастори и ко напраили :shock: за мой ужас разпилили отворите към насрещната част срещу бравите. Е вратата се затваря аме почна и да хлопа. И така до следващата седмица га поради продължаващо увисване пак не не мое да се заключва. Аре пак мАсторите идат, ама аз вечи ги чекам. И тамън се наточиха да раширяват насрещните отвори и се почна патардията.
За жалост след като разбрах, че тия само тва могат, да разширяват отвори и така докато изтече гаранцията, мАсторите беа изритани, а аз се простих с гаранцията и се захванах с неволята... После укрепих касата към зидо, оти тежкото крило я деформираше и от таме оста на пантите се изметаше и те така крилито провисва.
Та целото тва писание е, че требе да се "стреля" точно в причината, а не да се ровичка в последствията :roll:
krasi92 - майстор
И при тази врата проблема е от масторите по монтажа.
miliad - майстор
вт мар 05, 2019 2:06 pmmiliad написа:
Ще си самоцитирам поста и ще го допълня дано внеса яснота:

1. Пода ти е крив , има гърбица там. Вземи мастар и го провери/ често срещано/-Това автора го потвърди
2. Затвори вратата и снимай фугата между касата и крилото. Ако всичко е наред с вратата, фугата трябва да е равномерна навсякъде.При без фалцова врата като тази , точно фугата визуално помага най-много за диагностиката. При пантите почти винаги е равномерна, ясно е защо. По това дали и къде е по-широка или по тясна може да се "прочете" от специалист какво и накъде мърда
Възможно е долния край на касата да поддава/измества се навън от тежестта на крилото, т.е. долу на касата се получава по-голям просвет от колкото в горната част на касата. тогава вече крилото се завърта диагонално /и затова крилото забива в предния край. Може да премериш с рулетка светлия отвор на касата, долу, в средата и горе и да видиш има ли разлики.Проста и елементарна проверка , но автора нищо не казва
Дупката в средата на пантата е първия опит да сложат дюбел. Изобщо не са го ползвали. Още като е вкарал перфоратора да дупчи е разбрал че отзад няма основа за дюбела, и са продължили с дупките надолу в търсена на здраво място в стената. Предполагам че това дупчене е било при ремонтите, защото преди да сложиш первазите можеш да видиш стената и да прецениш къде да пробиваш. От друга страна ми е непонятно защо изобщо са им трябвали дюбели. При правилно "закамяване" и запенване на интериорна врата дюбели не и трябват. Относно опита да се захване касата за стената с по-дълъг дюбел ,в момента не го препоръчвам особено изпълнено от автора който видно не е наясно с материята .Шанса допълнително да разпъне касата докато натяга дюбела-съответно да наклони крилото- съответно окончателно да го забие в пода - клони към 100%.
Правилно ще е първо да свали первазите, да сложи подложки между стената и касата ,с които да постигне нормалното функциониране на крилото, и чак тогава да натяга с дюбел. И нова пяна разбира се

Само че това дали ще се получи е чисто гадаене, защото нямаме необходимата информация

Тема "Съвет за провиснала врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: