• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
plamen6703 - майстор
Тия филми с майстор от сервиз съм ги гледал та ми е втръснало от гледане :wink:
Ако е викал майстор от сервиз, ще има платежен документ с гаранция за ремонта и сега само да си предяви рекламацията.
В повечето случаи много хора първо се пробват сами с ремонта, щото си мислят, че това е дреболия да смениш един нагревател. След това като не стане питат във форум като този как се сменя нагревател, ако може пак да се пробват с ремонта и чак след това като видят, че нищо не става отиват в сервиз или в магазина, ако са разсипали окончателно уреда и купуват нов.
Нищо лично към никой, такъв е манталитета на огромна част от потребителите в България! :partyman:
fbr - майстор
Я се завъртете из джобса, да видите какви пари предлагат за сервизни техници, и тогава предполагайте какъв би Ви посетил.
А някой знае ли горе доли колко може да е повърхностната температура на тръбен нагревател със съпротивление 30 ома (предполагам е към 1.6KW мощност). Дали е под или над 500C (последното би обяснило разтапянето на ватата, ако приема, че фабричната е условно със същите параметри като тази, която сложих днес)?
plamen6703 - майстор
Ако приемаш съвети, щото има много обидчиви потребители, като задаваш въпрос за електроуред и търсиш съвети, първо напиши марката и модела на уреда!
Така имаш по-голям шанс да попаднеш на някой, който може да ти помогне с конкретен съвет, иначе си е въпрос за гадаене :wink: ! :partyman:
Ровейки се из нета, започвам да си мисля, че са ми сложили горен вместо долен нагревател.
Утре пак ще вадя фурната за да погледна, но по спомени в момента имам нещо такова, https://apogee99.com/index.php?main_pag ... ts_id=1031 формата е същата, мощността съвпада 2,6KW (1KW при 50 омовия реотан + 1.6KW при 30 омовия при паралелно свързване), не съм убеден за размерите, утре ще проверя,но това се води горен нагревател, а не долен. За съжаление изхвърлих оригиналния долен, но беше нещо подобно на https://apogee99.com/index.php?main_pag ... cts_id=997 - долен за фурна гореньие.
krasi92 - майстор
Ако си сигурен в твърдението си че са ти сложили друг нагревател с фактурата от ремонта и в съда.Не бива така лесно да се измъкват от сервиза-взема парите и бяга.
нед мар 24, 2019 10:40 amkrasi92 написа:
Ако си сигурен в твърдението си че са ти сложили друг нагревател с фактурата от ремонта и в съда.Не бива така лесно да се измъкват от сервиза-взема парите и бяга.
Момчета, вие в коя страна живеете? Мисля, че не сте в България.
krasi92 - майстор
Не си знаем и търсим правата -това ни е проблема.Ако имаш фактура за ремонта си търси правата.
kr1100 - майстор
съб мар 23, 2019 8:32 pmnu11 написа:
А някой знае ли горе доли колко може да е повърхностната температура на тръбен нагревател със съпротивление 30 ома (предполагам е към 1.6KW мощност). Дали е под или над 500C (последното би обяснило разтапянето на ватата, ако приема, че фабричната е условно със същите параметри като тази, която сложих днес)?
Ами измери си температурата на нагревателя. Почервенява ли - лошо . Тези изолации до 500гр са стъклени / макс им е 550гр. Има изолации от каменна вата на по 900-1000гр.С. Естествено в тези фурни е стъклена. Има и силикатни картони, плочи, платове и вата на по 1260 гр.Ц
П.П. Писал си и в Хардуер.бг
zz_stefanov - майстор
нед мар 24, 2019 11:56 amnu11 написа:
нед мар 24, 2019 10:40 amkrasi92 написа:
Ако си сигурен в твърдението си че са ти сложили друг нагревател с фактурата от ремонта и в съда.Не бива така лесно да се измъкват от сервиза-взема парите и бяга.
Момчета, вие в коя страна живеете? Мисля, че не сте в България.
Ми вярно, че сме в България, но трябва ли да се примиряваме.
Тоя майстор е щял да ти запали къщата, като е взел едни пари и си е заминал горд от свършеното.
Поне трябва да му е ясно на шефа на сервиза какви са му техниците, дори и да си загубил гаранцията за ремонта.
  • 1
  • 2

Тема "Изолация на фурна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: