• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Анонимен1
Здравейте колеги,

Имам водоструйка Макита HW102, която не беше ползвана от есента миналата година и която работеше до последно без проблеми. Тези дни реших да я ползвам за да измия плочките не терасата и така установих, че има теч след като се пусне помпата от страната на високото налягане. Направи ми впечатление, че заради теча мотора на помпата работи постоянно без да спре независимо дали е натиснат бутона на пистолета или не.

Водата започва да тече от оградения в червено детайл на снимката веднага след включването на захранването. Някой знае ли какво представлява въпросния детайл, как се сваля и евентуално каква може да е причината за теча?
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (78.83 KиБ) Видяна 2308 пъти
Анонимен1
пон апр 01, 2019 11:50 amnikolov333 написа:
https://www.google.bg/search?q=makita+h ... 84&bih=891
Прегледах видеата преди да пусна темата. Има само едно, което е за ремонт на друг модел и там сменят само маслото. Другото всичко е реклама. Нещо конкретно ли имаше предвид?
nikolov333 - майстор
Няма да намериш по-подробна информация за разглобяване и ремонт, ако няма видео, освен в сервиз. Можеш да изгледаш и видеата за ремонт на керхери.. За тях има пускани повече с подобни проблеми..
stamenov1 - специалист
Ако е била машината на студено и е замръзнала е спукала детайла.
Това на снимката е само тапа. При другите модели, които имат опция за препарат, там се намира щуцера за маркуча на препарата.
Монтирана е на байонет, като има една щипка,която пречи да се завърти. Трябва внимателно да се повдигни щипката и тапата да се завърти за да излезе.
Сега е сезона на спуканите чаркове по водоструйките :)
hidrazin - майстор
Писал съм ти откъде да купиш тапа...
:partyman:
Анонимен1
пон апр 01, 2019 5:24 pmhaho написа:
Това на снимката е само тапа. При другите модели, които имат опция за препарат, там се намира щуцера за маркуча на препарата.
Монтирана е на байонет, като има една щипка,която пречи да се завърти. Трябва внимателно да се повдигни щипката и тапата да се завърти за да излезе.
Сега е сезона на спуканите чаркове по водоструйките :)
Точно така е. Интересното при мен е, че има резервоар за препарат но тръба и щуцер няма а е сложена въпросната тапа. Свалих я днес и оледах не видях нищо пукнато нито по тапата нито по корпуса. Има една шупла от отливката в основата на тапата но нищо друго.
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (67.84 KиБ) Видяна 2198 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (69.11 KиБ) Видяна 2198 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (62.66 KиБ) Видяна 2198 пъти
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (66.41 KиБ) Видяна 2198 пъти
Прикачен файл:
6.jpg
6.jpg (64.09 KиБ) Видяна 2198 пъти
Анонимен1
Ето снимки и на тапата:
Прикачен файл:
8.jpg
8.jpg (41.59 KиБ) Видяна 2197 пъти
Прикачен файл:
7.jpg
7.jpg (42.23 KиБ) Видяна 2197 пъти
nikolov333 - майстор
Вероятно само О-пръстена е за смяна..
  • 1
  • 2

Тема "Водоструйка Макита тече" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: