• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте!

Да отбележа, че съм на 16, а баща ми го няма вкъщи, затова на мен се пада да отремонтирам казанчето. :-D Досега никога не съм се занимавал с това и не знам кое какво е точно, моля да ме извините.

Проблемът е, че постоянно изтича тънка струя вода, независимо колко е пълно казанчето.
Изображение

Първото нещо, което направих беше да сменя черния уплътнител, но проблема си остана.

Изображение

Ето още малко снимки. Не ми е ясно това което се регулира за какво е... :-D

Изображение
Изображение

А това е кранът, който пълни казанчето, но е ръждясал и не помръдва на ръка. Не знам дали той има общо. Затова ако трябва да спирам водата я спирам направо от крана за студената.

Изображение
шоп - майстор
:supz:

Първо спирателния кран няма връзка с проблема.
Сменил си черното челно уплътнение, но провери ли дали леглото, където уплътянва е чисто. Не трябва да има налепи, и най-вече песъчинки.
пон апр 01, 2019 1:22 pmшоп написа:
:supz:

Първо спирателния кран няма връзка с проблема.
Сменил си черното челно уплътнение, но провери ли дали леглото, където уплътянва е чисто. Не трябва да има налепи, и най-вече песъчинки.
Благодаря за бързото включване! Ами мисля, че е чисто, ето още една снимка:

Изображение
EDI - майстор
Сменяй, и като сложиш новата гума, мазни с малко машинно масло отдолу, където контактува и затваря.
VLADO66 - майстор
Тези изпускателни механизми са добри и нямат ядове с уплътнението, но понякога по незнайна причина започва да прелива и трябва да се регулира поплавъка/синьото кубче/. Това става, като завъртиш оребрената стърчаща пластмасичка до него.Не си спомням в коя посока беше, но ще видиш от опит докато спре да прелива.
Регулирах поплавъка, но май не оказва влияние. Интересно е, че не тече всеки път, на всяко трето пускане примерно спира да тече...
VLADO66 - майстор
Значи пълнещият механизъм е за смяна, а не изпускателния, който си снимал.Струва 10 лева оригинален.
пон апр 01, 2019 3:22 pmVLADO66 написа:
Значи пълнещият механизъм е за смяна, а не изпускателния, който си снимал.Струва 10 лева оригинален.
Той се намира отдолу предполагам? Дали ще успея сам или да извикам някого?
VLADO66 - майстор
Пълнещият механизъм е цялата тази история със синия поплавък.При теб е с долно пълнене.Държи се на една гайка отдолу, но за да го свалиш, трябва да спреш водата от кранчето и да отвъртиш меката връзка
iliya_i - майстор
Я преди да си разглобил всичко, опитай следното:

Монтирай си изпразващият механизъм, без капака на казанчето.

Пускаш водата и гледаш до къде се пълни и кога теква.
Ако протече през преливника, а поплавъка е потънал (синия) - значи пълнещия механизъм не затваря.
Ако водата не стига преливника - значи изпразващият.
  • 1
  • 2

Тема "Тоалетното казанче тече" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: