Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
tvashtar - помощник
Здравейте,

махнах дюшемето в апартамента си и отдолу навсякъде имаше около 4 см подложка от пясък, който искам да разбере дали ще мога използвам за направата на замазка. Пясъкът е фин, без строителни отпадъци, но леко кафенее. Дали от прахта или от това, че не е бил добре измит – не знам. Някъде от 30-те години е. Забърках малко от него с цимент и докато бърках забелязах лек кафеникав нюанс, който сякаш изчезна при изсъхването.

По принцип в повечето помещения ще правя сух под по кнауф и после масивен паркет. От кнауф ме посъветваха, че не е добра идея да слагам посипката (керамзит) направо върху пясъка. В една от стаите и коридорите обаче обмислям да направя замазка, та въпросите са:

1. Мога ли да използвам наличния пясък за направа на замазката (напр. един 5см слой керамзит-бетон, върху който да се направи 3см армирана нормална замазка с пясък);
2. В случай, че пясъкът може да се ползва, с колко да увелича пропорцията на цимента, за да компенсирам?
3. Какъв вид цимент би бил най-подходящ (здрав) в случая?
4. Можете ли да ми дадете рецепта за лека замазка от керамзит-бетон (каква зърненост и пропорции)?

:rolleyes:
Ако са нужни снимки на пясъка, ще снимам и ще кача.

Благодаря предварително!
cat - специалист
Колега мит пясък има на 16 лв \т за останалото съвет не смея да ти дам не съм толкова навътре в нещата но с мръсен пясък не бъркай замазка рони се .
tvashtar - помощник
съб апр 13, 2019 12:22 pmcat написа:
Колега мит пясък има на 16 лв \т за останалото съвет не смея да ти дам не съм толкова навътре в нещата но с мръсен пясък не бъркай замазка рони се .
Ох, на мен не ми е за парите, а за хамалогията по изнасянето му...

Ако забъркам малко за проба, след колко време ще се разбере дали се рони? Седмица?
шоп - майстор
Замазката я правя в пропорция 4 кофи пясък и една цимент с якост 42,5.

Никога не бих си причинил хамалогията да изхвърлям този пясък и да качвам друг. Бих минал на пропорция 3,5/1 или дори 3/1
Обикновенното време за набиране на якост на циментовата смес е 28 дни.

Все пак майстора да си прецени. Може да тества пасъка в прозрачен съд и вода.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 13, 2019 4:22 pmtvashtar написа:


Ох, на мен не ми е за парите, а за хамалогията по изнасянето му...

Ако забъркам малко за проба, след колко време ще се разбере дали се рони? Седмица?
Не слушай акъли "на парче" :-)
Нали ще имаш паркет отгоре. Искаш да го лепиш върху замазката ли???
tvashtar - помощник
съб апр 13, 2019 4:45 pmn_a написа:
съб апр 13, 2019 4:22 pmtvashtar написа:


Ох, на мен не ми е за парите, а за хамалогията по изнасянето му...

Ако забъркам малко за проба, след колко време ще се разбере дали се рони? Седмица?
Не слушай акъли "на парче" :-)
Нали ще имаш паркет отгоре. Искаш да го лепиш върху замазката ли???
Не, не искам да го лепя, ще се реди на подложка, като в едната стая вероятно ще се пусне и една саморазливка отгоре.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 13, 2019 6:13 pmtvashtar написа:

Не, не искам да го лепя, ще се реди на подложка, като в едната стая вероятно ще се пусне и една саморазливка отгоре.
Ами ... гониш ниво, основно. Отгоре си запечатваш и нищо няма да ти се рони. Даже да не е саморазливна, а да "шпакловаш" пода с някакъв вид теракол и си ОК
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 14, 2019 6:12 pmchapara написа:
Ми измий го де :wink: :roll:
Леле, тоя виц го бях забравила!
chapara - майстор
нед апр 14, 2019 8:47 pmn_a написа:
нед апр 14, 2019 6:12 pmchapara написа:
Ми измий го де :wink: :roll:
Леле, тоя виц го бях забравила!
Едно старо бебешко корито в банята, вода и пясък, кисне 5 мин. и после изгребваш, супер виц :-D :-D :-D :-D :-D :-D Инак хамалогията :shock: :shock:

Тема "Замазка на под с прашен/кален пясък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: