• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

Захванал съм се с ремонта на един стар тухлен апартамент. Имам скромен опит и много мерак. След като изкъртих старата ламперия в коридора и плочките в кухнята, част от старата мазилка падна заедно с лепилото. Прилагам снимка от кухнята където положението е най-зле:
Прикачен файл:
mazilka.jpg
mazilka.jpg (84.67 KиБ) Видяна 2758 пъти
Освен парчетата които паднаха има още няколко, сравнително малки по размер, лабилни места по стените. Въпроса е как да процедирам от тук нататък:

1. Къртя само старото лепило и измазвам само (с армировъчна мрежа?) дупките където се е отлепила старата мазилка
2. Къртя и лабилните парчета
3. Къртя всичко до тухла и да се измазва наново

Също така с какво бихте ме посъветвали да ползвам за измазването? В кухнята специално финиша не ме интересува, там ще го крият шкафове и термогръб. Предварително благодаря!

Поздрави
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Извън въпроса ти, ще препоръчам, да смъкнеш шкафовете и да смениш тръбите...
nikolov333 - майстор
+ ел.инсталацията до печката и няколко допълнителни контакти.. Мазилката може да се закърпи с грундиране и замазване направо върху старата, но най-добре е с изчукване до тухла и грунд..
preslav - майстор
Щом имаш голям мерак - направи го както трябва т.е. къртене до тухла + горните съвети.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет апр 12, 2019 11:03 pmnikolov333 написа:
......... няколко допълнителни контакти.. ......
А, да използваме и да уточним необхидимия брой контакти на кухненски плот. Мнооого блага тема
:drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: Наливам по ено, да върви по-мазно спорът
torbalan - Дървен философ
n_a написа:
пет апр 12, 2019 11:03 pmnikolov333 написа:
......... няколко допълнителни контакти.. ......
А, да използваме и да уточним необхидимия брой контакти на кухненски плот. Мнооого блага тема
:drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: Наливам по ено, да върви по-мазно спорът
Защо непременно трябва да се спори. У дома са два плота в кухнята и на двата има по три контакта, като този в който стоеше зарядното за телефоните го смених с такъв, дето има вградено УСБ зарядно ;)

Тарикатско е.

Големите електроуреди са вградени и не заемат горецитираните контакти.
Christo - майстор
съб апр 13, 2019 4:18 pmtorbalan написа:

Големите електроуреди са вградени и не заемат горецитираните контакти.
Трябват си контакти за кухненски миксери, роботи, за кафеварки, тостери, може и за микровълнова(ако не е вградена и стои на плота) и т.н.
И задължително тръбите за водата. Може да се обсъди свързване на пералнята към топлата вода, ако стои в кухнята.
Поздрави и успех!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 13, 2019 4:18 pmtorbalan написа:
..

Защо непременно трябва да се спори....
Е, не държа на спор...употребих думата ;-)
На плот трябва да може да се включи
тостер
миксер
блендер
цитруспреса
сокоизтисквачка
тестомесачка
кафемашина
кана за вода
За телефон и лаптоп не се сетих, имам си чекмедже с включени зарядни
От изброените, само тестомесачка и миксер не се ползват по няколко пъти на ден....
Кухните с празни плотове са ми силно странни... цяла скъпа голяма стая и не се ползва, явно...
lyubohar - майстор
[/quote]
Защо непременно трябва да се спори.
[/quote]

Ами госпожата,или каквото е там гони 10000-я пост,че и до 2-3 дни ще ги задмине. :-D
torbalan - Дървен философ
съб апр 13, 2019 8:28 pmlyubohar написа:
Ами госпожата,или каквото е там гони 10000-я пост,че и до 2-3 дни ще ги задмине. :-D
Ние си продължихме спора на ЛС...
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за укрепване на стара варова мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: