Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
crimsonred - помощник
Колеги как да разглобя вала от черната пластмаса.
Прикачен файл:
IMG_20190402_204525.jpg
IMG_20190402_204525.jpg (22.56 KиБ) Видяна 1484 пъти
crimsonred - помощник
вт апр 02, 2019 8:58 pmEDI написа:
Развива се.
Пробвах с въртене и в двете посоки, но се върти кутията с кордата заедно с вала. Мисля, че трябва да има начин да се законтри вала.
EDI - майстор
Трябва да има отвор и вала се заклинва с шестогран или друга ос.Поне моята е така.
naster - майстор
Не знам дали снимката е примерна, или се отнася до конкретния модел и производител. Когато купувах моя храсторез ми направиха пълен инструктаж: има малка дупка, в която с предоставения в комплекта дорник, с който се застопорява откъм редуктора, а вътре в пластмасата на кордовата глава се развива с ключ 13 примерно. Така се сменя между нож и корда. Правилно ли съм разбрал въпроса?
sian - специалист
Видимата част на вала има резба. След разбата посока ъгловата предавка има шлици. В комплекта има 2 шайби. Едната е със шлици в отвора а по периферията има засек с отвори. На корпуса на предавката има също отвори. Когато тези отвори съвпаднат се поставя шестограмно кюлче , , отвертка или друго с подходящ диаметър. И валът е застопорен. Касетката с кордата се развива на ДЯСНО! Лява резбар. Гореспоменатата шайба се поставя винаги на вала иначе няма законтряне. От горната страна прословутата шайба има засек който центрира ножа. Аналогичен при диска и долната шайба на ъглошлайф. Колегата да сподели дали е поставил долната шайба. Ако имате повредена касета преди да я изхвърлите си извадете резервна гайка за ножа. Залята е в пластмасата.
crimsonred - помощник
ср апр 03, 2019 9:05 amsian написа:
Видимата част на вала има резба. След разбата посока ъгловата предавка има шлици. В комплекта има 2 шайби. Едната е със шлици в отвора а по периферията има засек с отвори. На корпуса на предавката има също отвори. Когато тези отвори съвпаднат се поставя шестограмно кюлче , , отвертка или друго с подходящ диаметър. И валът е застопорен. Касетката с кордата се развива на ДЯСНО! Лява резбар. Гореспоменатата шайба се поставя винаги на вала иначе няма законтряне. От горната страна прословутата шайба има засек който центрира ножа. Аналогичен при диска и долната шайба на ъглошлайф. Колегата да сподели дали е поставил долната шайба. Ако имате повредена касета преди да я изхвърлите си извадете резервна гайка за ножа. Залята е в пластмасата.
Перфектен!!! =D>

Тема "Как да разглобя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: