Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

днес се наложи да отворя казанчето на тоалетната, защото се пълнеше много бавно. Разглобих цялото пълнещо устройство и след това го слглобих отново. Сега казанчето се пълни бързо и не се вижда теч в тоалетната чиния, но дори и при пълно казанче чувам, че някъде долу тече вода, без нивото в казанчето да се покачва. Ако вдигна камбаната с ръка леко нагоре, шумът спира, но когато я пусна, започва отново.

Възможно ли е водата да се оттича някъде другаде? Има ли в казанчето друг отточен канал освен този на тоалетната чиния? Ако не, какви други възможни причини за този шум ви хрумват?
LazarGanev - "Велик майстор"
Става въпрос за чугунено казанче със синджир, нали?
kozl - майстор
нед апр 14, 2019 3:43 amveika написа:
Здравейте,

днес се наложи да отворя казанчето на тоалетната, защото се пълнеше много бавно. Разглобих цялото пълнещо устройство и след това го слглобих отново. Сега казанчето се пълни бързо и не се вижда теч в тоалетната чиния, но дори и при пълно казанче чувам, че някъде долу тече вода, без нивото в казанчето да се покачва. Ако вдигна камбаната с ръка леко нагоре, шумът спира, но когато я пусна, започва отново.

Възможно ли е водата да се оттича някъде другаде? Има ли в казанчето друг отточен канал освен този на тоалетната чиния? Ако не, какви други възможни причини за този шум ви хрумват?
Да Лазаре, разни казанчета, разни камбани, а много по-вероятно ми звучи камбаната да е поплавъка на лоста за пълнещия механизъм :?
Което би предположило, че има вероятност да не е регулиран правилно, демек да е регулиран на ниво над преливното.
Водата се не види, но се чуе. Еми Вейке изчакай примерно 5 минути след напълване на казанчето и сложи тоалетна хартия на стената на порцеланова тоалетна чиния, точно под изхода на промивната вода и ако хартията не остава суха, значи нещо я мокри и най-вероятно е изтичащата вода от казачето, която се влива в тоалетната чиния. Поради малкия дебит, чистата чиния и гладката повърхност, тази струя е почити невидима :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
И аз си мисля, че шумът е от преливаща вода, трябва леко да се намали настроеното ниво. Въпросът ми беше закачка към питащия.
нед апр 14, 2019 8:46 amLazarGanev написа:
И аз си мисля, че шумът е от преливаща вода, трябва леко да се намали настроеното ниво. Въпросът ми беше закачка към питащия.
Дам, сигурно си заслужавам ироничния отговор. :)
Поплавката е вече достатъчно високо, отгоре всичко е сухо, но водата продължава да тече. Дори поплавката да е на по-ниско или на по-високо ниво, водата никога не спира напълно, освен ако не държа "винта" с ръка. Може би целият механизъм е за сменяне.
Иначе май сте прави, че водата изтича в казанчето.
Чираче - майстор
Аз мисля, че проблема е и в пълнещото, и в изпразващото устройство. Изпразващото изпуска, а пълнещото не задържа. Казвам го от личен опит от преди няколко дни. При мен беше следното - изпразващото устройство леко пропускаше. През известен период за секунда две се задействаше пълнещото, и спираше рязко. Мислех, че пропуска от натрупан котлен камък по механизмите. Свалих го, и наистина имаше котлен камък. Но когато пипнах затварящата пластмаса на клапана, тя буквално се счупи. А не както трябва да е еластична. Купих нов изпразващ механизъм, почистих отлаганията, и сега всичко е нормално..


При питащия трябва да се сменят и двата механизма - за пълнене и изпразване. С времето стареят безвъзвратно. Или, ако има възможност, да се сменят само меките части.
kozl - майстор
Механизмите са 2. Единия пълни, другия изпразва.
Ако пълнещия механизъм не спира да пълни, то в изпразващия има преливник и водата не спира да изтича към WC чинията.
Ако пълнещия е изправен, а пропуска изпразващия механизъм, резултата е същия и водата не спира да изтича към WC чинията, защото нивото в казанчето постоянно пада, а пълнещия механизъм следи нивото и като спадне допълва и така теча е непрекъснато гарантиран.
Та въпросът е: Кой е неизправния механизъм, при едно и също явление :?
Процедура:
Спираш притока на вода към казанчето, след като се убедиш, че казанчето се е напълнило и отбелязваш нивото - дано да има кранче само за водата към моноблока..... За проверката може да пълниш казанчето с вода от кофа - отгоре.
Ако след повече време установиш, че нивото се задържа константно (т.е. изпразващия механизъм не изпуска), значи повредата е в пълнещия механизъм - сменяш само него или го поправяш ако можеш.
След като се убедиш, че проблема не е в изпразващия механизъм (в казанчето нивото не се спада след време, пускаш в действие пълнещия механизъм (отваряш кранчето) и настройваш нивото чрез положението на поплавъка на пълнещия механизъм да е под нивото на преливника. След време правиш проверки на нивото отговаря ли на настроеното. Ако да имаш положителен резултат в ремонта. Ако нивото е подминало настройката и се е изравнило с преливното ниво, пълнещия механизъм е неизправен.

Тема "Шум от вода в казанчето" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: