Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
men79 - специалист
:? Мотофрезата е закупена от Градина. Моделът е G 80, ако това има някакво значение. Проблема е , че не може да се включва на втора скорост. Лоста работи добре и уж превключва, но като се опиташ да потеглиш машината не тръгва и се чува силен скърцащ звук. Явно не може да се превключи добре или някоя част в редуктора е износена. Някой ако е имал подобен проблем.....или знае за какво става дума, ще съм благодарен.......
Дано да не става въпрос за смяна на цял редуктор.....машината е на две години само. :?
djjimmy66 - специалист
чет апр 18, 2019 12:13 pmmen79 написа:
:? Мотофрезата е закупена от Градина. Моделът е G 80.......
Дано да не става въпрос за смяна на цял редуктор.....машината е на две години само. :?
Модела е без значение, всички са едни и същи китайци! Аз имам подобен проблем с Райдър на същата възраст като твоята, оказа се самия лост за превключване на скоростите, по-точно предната му, П-образна част при щифта за превключване. При редовна работа с фрезата, поради слаб материал на лоста, същия се деформира и прави невъзможно пълното превключване на скоростите. Поне при мен е така, деформира се! Понапъвам го с цел да го поизправя и се получава, но ясно си давам сметка, че подобно напъване ще е до време! Затова обиколих Русе, потърсих и с триста зора си намерих нов лост, за който ме обръснаха 25 лв, но не искам някоя неделя на село това чудо да ми върже ръцете!

Тема "Проблем със скоростите мотофреза 80 от Градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: