Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
ky-kyy - майстор
вт апр 23, 2019 2:05 pmCaesarJulius написа:
По втория въпрос (последните две снимки от първото мнение) : намислил съм да зазидам вратата и на мястото на прозореца да направя свод,като изрежа тухлите до долу.
Има ли опасност при демонтирането на касата на вратата?В смисъл докато наредя Итонга?
И после ,какви стъпки ще ме посъветвате за свода?Трябва ли да укрепя самия свод по някакъв начин?Например да вградя бетонни колони отгоре ( от ония за огради).И как да ги вградя за да са стабилни?
Благодаря много!Вашето мнение е важно за мен!
Предполагам, че от край, до край, над вратата и прозореца има поне100 годишна дървена греда. По здрава и по-надежна, от всичко, с което си мислиш, да я замениш. Преди години, ремонтирах подобна кирпичена къща и беше така. При мен обаче, се наложи, да правя свод, на вътрешна стена. Извадих един ред кирпичи и вкопах циментови колове. Свода го направих с гипскартон, лунички, барплот, тва- онва....Ама старо.....Винаги съм съветвал, при подобни случаи, да се събори старата постройка и да се построи нова, съобразена със съвременните изисквания за безопастност и удобство. Но, вие си решавате :)
CaesarJulius - помощник
Благодаря за отговора!И на мен ми се иска нова къща,ама още не съм изтрил печелившия билет.Надявам се все пак че като за съботно-неделна къщичка ще стане добре след като се измаже.
Въпрос:Възможно ли е гредата да е по - високо (по - близо до тавана) или е задължително да е над вратата и над прозореца?(Те са на една височина).
Ако гредата е над прозореца и вратата,тогава не правя нищо,нали?Просто махам тухлите под прозореца,нали?
А ако е по високо,има ли смисъл да вкопавам бетонните колове и как става закрепването им в стената?
Благодаря много!
ky-kyy - майстор
вт апр 23, 2019 4:06 pmCaesarJulius написа:
Благодаря за отговора!И на мен ми се иска нова къща,ама още не съм изтрил печелившия билет.Надявам се все пак че като за съботно-неделна къщичка ще стане добре след като се измаже.
Въпрос:Възможно ли е гредата да е по - високо (по - близо до тавана) или е задължително да е над вратата и над прозореца?(Те са на една височина).
Ако гредата е над прозореца и вратата,тогава не правя нищо,нали?Просто махам тухлите под прозореца,нали?
А ако е по високо,има ли смисъл да вкопавам бетонните колове и как става закрепването им в стената?
Благодаря много!
Над всеки отвор в една зидария, дали врата, прозорец, или свод, се поставя щурц, който в твоя случай, най-вероятно е греда. Предполагам, че в твоя случай е цяла греда и за вратата и за прозореца. Но може да е изпълнено и по друг начин. С едно чукче, поразрови мазилката и ще видиш как е.
Аз лично, не бих събарял стената, към скривалището. Бих го използвал, за малка баня и тоалетна.
CaesarJulius - помощник
То хубаво,ама прекалено тясно-не повече от 70,80 сантиметра.
ky-kyy - майстор
Една душ кабина се събира идеално :)
gogo7777 - майстор
Затваряйки верандата, къщичката ще изгуби чара си.....духът от нея ще изчезне. Реставрирай я. Ако ти малеят помещенията просто пристрой нещо към наличното в подобен стил. "Фалшивата" стена бих я съборил. Не ми стана ясно защо искаш да зазидаш вратата и на метър от нея да отвориш нов преходен отвор.

Щом искаш да е кътче за релакс....направи кътче за релакс. :wink:
CaesarJulius - помощник
@gogo7777 -благодаря за мнението!Верандата и аз исках да я оставя,но точно поради големината на помещенията смятам да я превърна в кухненски бокс,а стаята -в трапезария.Именно заради това се налага да зазидам вратата ,а да отворя прозореца.За да не става врата срещу врата и прозорец срещу прозорец.
Живот и здраве,по-нататък,намислил съм една хубава тераса да бъде построена.
Весели празници!
rorik - специалист
Не е трябвало да пипаш нищо. Това отпред само остъкли. Това е било кошара за животни.
Някой, друг път ще прави скривалище за партизани.Ше ходи със закърпените гащи и ще гледа агнета за партизани. И ние имахме такова помещение , дядо отлъчваше агнетата в него и си криеше бъчвичката с вино от данъчния с избелелите ръкавели. Тогава на 5 години им даваха по костюмче а всяка година ръкавели. . Банята пристроихме от дясно
В остъклението правиш барбекюто и трапезарията.
zz_stefanov - майстор
пет апр 26, 2019 6:11 amCaesarJulius написа:
@gogo7777 -благодаря за мнението!Верандата и аз исках да я оставя,но точно поради големината на помещенията смятам да я превърна в кухненски бокс,а стаята -в трапезария.Именно заради това се налага да зазидам вратата ,а да отворя прозореца.За да не става врата срещу врата и прозорец срещу прозорец.
Живот и здраве,по-нататък,намислил съм една хубава тераса да бъде построена.
Весели празници!
Като не искаш врата срещу врата, а ги сложиш по диагонал в това бъдещо преходно помещение ще усетиш как ти се е изпарило мястото. Цялото ще се превърне в коридор, а не само една малка ивица от него (личен опит).
miliad - майстор
На първата страница Руди е дал много компетентен коментар и съвет, ама май няма кой да чете с разбиране.
Вместо да се хвърля боб и да се гадае, вземи и разкърти мазилката и търси къде са дървените греди в стената и как и дали се свързват една с друга.
Изясни си това и тогава ще се умува за останалото.
Ако е тънка стена има дървен скелет. Ако е двойна или тройна зидария обикновенно са само дървени трегери над дограмата. Трябва да си изясниш и гредите над зида върху които лягат ребрата на покрива в какво състояние са и дали не се прекъсват върху някой от отворите. Защотооо..............

Тема "Преустройство на кирпичена къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: