Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
ventzi48 - специалист
Здравейте
Имам косачка МТД със самоход който изчезна. Смених ремъка но без ефект. На оста на водещия вал има нещо като диференциал. Някой може ли да каже как се предава движението от ремъчната шайба на вала с колелата . Освен това когато двигателя работи и коси при опит да я издърпам назад задните колела блокирват. Ще съм благодарен за съвети.
gnt69 - майстор
нед май 05, 2019 9:18 amventzi48 написа:
Здравейте
Имам косачка МТД със самоход който изчезна. Смених ремъка но без ефект. На оста на водещия вал има нещо като диференциал. Някой може ли да каже как се предава движението от ремъчната шайба на вала с колелата . Освен това когато двигателя работи и коси при опит да я издърпам назад задните колела блокирват. Ще съм благодарен за съвети.
Ако кажеш и буквичките и цифрите на модела може да се намери и схема за устройството. Иначе на тъмно са едни пластмасови ролки гадни с пресукани зъби които са изронени при теб. :partyman:
ventzi48 - специалист
Косачката е МТД- BG 46 SPO. Огледах механизма за задвижване и установих, че трябва да се разглоби доста задния мост и не знам дали ще има ефект както казва колегата. Ако има някаква схема може да се прецени дали си заслужава труда. Косачка работи с бутане но е трудно особено при по-висока трева. Благодаря предварително са съдействие.

Тема "Бехзинова косачка-проблем със самохода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: