Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
pavelvasilev - специалист
съб май 11, 2019 8:05 pmn_a написа:
Пич, извикай си фирмата, че тотално гориш гаранцията.
И
Не мога да разбера, бил си там при монтажа, дремал си, а сега май нещо се нервиш и припираш...
?
Бъди настоятелен и досаден по телефона и си изискай качествена работа
Не съм нервен, споко :), не съм дремал, всичко си проверих когато завършиха монтажа, още тогава им казах за тракането, но те казаха че щяло да се оправи като се раздвижи, имам опит с монтаж на пвц дограма и монтаж на обков, но не и с ал. дограма с плъзгане, но вече и с него ми е ясно кое, как, просто ако не ми уважат гаранцията, ще го оправя аз, а фирмата ще отива в черния списък.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 11, 2019 8:11 pmpavelvasilev написа:
... просто ако не ми уважат гаранцията, ще го оправя аз, а фирмата ще отива в черния списък.
Просто, ако го оправиш ти, гаранцията ти отива в черния ъгъл и не важи, ако нещо друго стане. Например разхерметизиране на пакета, разпадане на уплътнение и тн
А фирмите от черния списък, просто си го преместват в другия крачол, не знаеш ли
pavelvasilev - специалист
съб май 11, 2019 8:30 pmn_a написа:
съб май 11, 2019 8:11 pmpavelvasilev написа:
... просто ако не ми уважат гаранцията, ще го оправя аз, а фирмата ще отива в черния списък.
Просто, ако го оправиш ти, гаранцията ти отива в черния ъгъл и не важи, ако нещо друго стане. Например разхерметизиране на пакета, разпадане на уплътнение и тн
А фирмите от черния списък, просто си го преместват в другия крачол, не знаеш ли


Мислех че форума е, - направисам, така и иначе ако от фирмата не искат да направят рекламацията до едномесечен срок, аз какво да направя тогава, да седя и да викам неволята ли...
Antonii - майстор
Предполагам имате съответния договор с фирмата в който има някакви клаузи относно гаранции и т.н.
Щом вече сте им се обадили с рекламация и няма резултат, то не е нужно да им се молите повече или сам да си вършите ремонта.
Вече трябва да се действа нагоре по веригата с подаване на жалби до КЗП, в краен случай и съд.
Само така тия фирми ще се научат да си спазват договорите и ангажиментите които са поели.
Иначе действително е по-лесно да си го оправите сам и едва ли ще ви е толкова скъпо, но тогава да си бяхте и направили дограмата сам.
С това оправи си и направи си сам затова сме и на тоя хал. Никой не поема никава отговорност, защото никой не му я и търси.
pavelvasilev - специалист
нед май 12, 2019 9:40 amAntonii написа:
Предполагам имате съответния договор с фирмата в който има някакви клаузи относно гаранции и т.н.
Щом вече сте им се обадили с рекламация и няма резултат, то не е нужно да им се молите повече или сам да си вършите ремонта.
Вече трябва да се действа нагоре по веригата с подаване на жалби до КЗП, в краен случай и съд.
Само така тия фирми ще се научат да си спазват договорите и ангажиментите които са поели.
Иначе действително е по-лесно да си го оправите сам и едва ли ще ви е толкова скъпо, но тогава да си бяхте и направили дограмата сам.
С това оправи си и направи си сам затова сме и на тоя хал. Никой не поема никава отговорност, защото никой не му я и търси.

Прав сте, така и иначе тази седмица пак ще ги подсетя за рекламацията, в интерес на истината, проблема си е видимо дребен, крилото си се движи гладко и нормално, само това тракане ми е проблема че ме дразни, защото не дай Боже, ако проблема е например спукан стъклопакет, спукана или изместена каса, все сериозни неща, то тогава бъди сигурен че всеки ден щях да ходя до офиса им докато не го оправят.

Но понеже касае видимо дребен и незначителен проблем и предполагам за това от фирмата не бързат да го оправят, защото сега е почнал и сезона за монтажа на дограми, затова и по-назад в темата мислех по тези причини сам да си го оправя този дребен проблем.

Ще изчакам, няма да бързам ще им дам месец време, като поне един път в седмицата ще им се обаждам.

Ще пиша при развитие
pavelvasilev - специалист
Да завърша и приключа темата, от фирмата така и не се обадиха, реших да направя последен опит относно тракането, без да наруша гаранцията, макар че едва ли има смисъл след като не ми уважават рекламацията, та, взех силиконов спрей за изкуствена кожа за МПС, пръснах обилно под проблемното колелце, явно силиконовия спрей е успял да проникне до оста на колелцето, защото тракането намаля, сега трака по-тихо и не дразни толкова, след време пак ще пръсна при нужда.

Жалко за фирмата, много мои приятели все ме питат за препоръки за дадена дейност коя фирма да препоръчвам, е, няма да е тя и загуби потенциални клиенти чрез мен.

Знам че не и пука на фирмата, но така не се прави бизнес.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 29, 2019 8:07 ampavelvasilev написа:
...
Жалко за фирмата, много мои приятели все ме питат за препоръки за дадена дейност коя фирма да препоръчвам, е, няма да е тя и загуби потенциални клиенти чрез мен.

Знам че не и пука на фирмата, но така не се прави бизнес.
Хайде, пиши я фирмата
pavelvasilev - специалист
ср май 29, 2019 3:54 pmn_a написа:
ср май 29, 2019 8:07 ampavelvasilev написа:
...
Жалко за фирмата, много мои приятели все ме питат за препоръки за дадена дейност коя фирма да препоръчвам, е, няма да е тя и загуби потенциални клиенти чрез мен.

Знам че не и пука на фирмата, но така не се прави бизнес.
Хайде, пиши я фирмата
Където трябва съм писал, просто ме разочароваха с рекламацията си и то за видимо дребно нещо за не за повече от 20 минути работа, просто няма да спечели немалко клиенти покрай мен, карай, здраве да е.
iliya_i - майстор
Според закона за защита на потребителите, срока за удовлетворяване на рекламацията е 30 дни. Т.е. на фирмата по закон и остават още 2 седмици. А ти нали вече си платил, няма що да бързат. Очаквай ги не по-рано от 29-ия ден.
miliad - майстор
ср май 29, 2019 8:14 pmiliya_i написа:
Според закона за защита на потребителите, срока за удовлетворяване на рекламацията е 30 дни. Т.е. на фирмата по закон и остават още 2 седмици. А ти нали вече си платил, няма що да бързат. Очаквай ги не по-рано от 29-ия ден.
Да закона е такъв. Но срока тече от датата на вписване на рекламацията в съответната книга. А не от датата на телефонния разговор.
Схващате ли разликата.

Тема "Нова алуминиева дограма с плъзгане, тракане..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: