Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
pavelvasilev - специалист
Привет колеги, преди месец ми монтираха нова алуминиева дограма за балкона, тип плъзгане с 4 крила, проблема е дребен но много дразнещ за мен, най-дясното крило, долу от лявата част на крилото, при плъзгане се чува тракане - ромолене, тракането се чува, все едно пластмасова пръчка монтирана между спиците на колелото, това го имаше още при монтажа, но си мислех че с времето ще се оправи като се раздвижи, но все така си шуми, ходих до фирмата за рекламация, щели да ми се обадят до няколко дни, цяла седмица мина и нито вест и кост от офиса, реших да попитам тук дали бих могъл аз да направя нещо, монтирал съм обков на пвц дограма, но не и на алуминиева дограма и то с плъзгане, как и къде да пипна.

Какво ще ме посъветвате?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет май 10, 2019 7:58 pmpavelvasilev написа:
...

Какво ще ме посъветвате?
Да звъниш до фирмата сутрин и вечер
pavelvasilev - специалист
пет май 10, 2019 8:07 pmn_a написа:
пет май 10, 2019 7:58 pmpavelvasilev написа:
...

Какво ще ме посъветвате?
Да звъниш до фирмата сутрин и вечер
Толкова ли е трудно да стигна до лагера и да видя кое точно причинява тракането, прозореца лесно се откачало, въпроса е има ли някакъв тънък момент за да стигна до механизма с лагера?
miliad - майстор
Залепнали стружки по ролката.
Сваляне на крилото и почистване.
pavelvasilev - специалист
пет май 10, 2019 8:33 pmmiliad написа:
Залепнали стружки по ролката.
Сваляне на крилото и почистване.
Преди малко свалих крилото, отдолу се показаха два механизма с по две червени колелца, открих че трака на единия механизъм, пада се лявото колелце, видимо нямаше стружки, колелцата си бяха гладки и без наранявания или боклуци, пробвах с мъничка отверка да изчистя стружка евентуално да е попаднала вътре към оста, тръсках, продухвах, никакъв ефект, явно има фабричен дефект вътре към самата ос на колелцето, освен подмяна на целия механизъм с двете колелца, не виждам какво може да се оправи, лошото е че видях, че за да се свали механизма, трябва да разглобя и самото крило държащо стълопакета, за да може леко да се разтвори ъгловия профил при сглобката, за да излезе от вътрешните каналчета за където е захванат механизма, за толкова дребно нещо, баси хамалогията, май така ще го оставя и това е....?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 11, 2019 3:55 pmpavelvasilev написа:
....за толкова дребно нещо, баси хамалогията, май така ще го оставя и това е....?
Хайде, пак прочети първото мнение по питането ти
И Успех!
miliad - майстор
Това дребното се превръща в проблем в момента в който ролката окончателно откаже. Позоваваш се на гаранцията и всеки път като седнеш да почиваш звъниш на фирмата. Сезона на дограмите тепърва почва, ако не го направят сега, ще ги посрещаш на Коледа. Кажи им да си носят ролка за подмяна, а не да идват да гледат и втори път да чакаш за ремонт.
tarlyo - специалист
Ако решиш да го сменяш сам, работата е за 20 мин. Сваляш уплътненията на стъклото на долния профил и го сваляш целия. Сменяш ролката и сглобяваш. Това, ако се мотат или ти откажат гаранцията, де.
pavelvasilev - специалист
съб май 11, 2019 6:13 pmtarlyo написа:
Ако решиш да го сменяш сам, работата е за 20 мин. Сваляш уплътненията на стъклото на долния профил и го сваляш целия. Сменяш ролката и сглобяваш. Това, ако се мотат или ти откажат гаранцията, де.
Благодаря за насоката, най-интересното в случая е че въпросните колелца изобщо не са на лагер, а на най-обикновена втулка към щифт, какво ли толкова има на тази втулка че да трака, така и иначе ще отида директно до фирмата и да има кажа, направо да ми дадат механизма за да го сменя аз и ще им върна дефектния, а ако се направят на интересни направо ще купя този механизъм и ще впиша фирмата в един черен списък на фейса...

п.с. Май са спестили от истински качествени механизми, знам че имат такива на истински лагери и пвц колелцата са с гумено покритие за безшумна работа при плъзгане, ще трябва да видя къде мога да намеря качествени механизми, баси да дам една торба пари за дограмата и да спестят от качествен обков :evil:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пич, извикай си фирмата, че тотално гориш гаранцията.
И
Не мога да разбера, бил си там при монтажа, дремал си, а сега май нещо се нервиш и припираш...
?
Бъди настоятелен и досаден по телефона и си изискай качествена работа

Тема "Нова алуминиева дограма с плъзгане, тракане..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: