Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
ontario - специалист
Здравейте,

от известна време при пускане на водата на тоалетната - тече от очертаното място.
Поогледах, но не мога да разбера как се сменя това гумено уплътнение и изобщо в него ли е проблема!?
Ако може за съвет как се ремонтира или работата си е направо за ВиК майстор?



Прикачен файл:
11.jpg
11.jpg (48.69 KиБ) Видяна 2085 пъти

Благодаря! :rolleyes:
kozl - майстор
WC чинията на дюбели ли е?
ontario - специалист
съб май 18, 2019 5:23 pmkozl написа:
WC чинията на дюбели ли е?
Смятам, че да - от двете страни има по 2 броя с едни лъскави тапички, които все падат при миене на банята.
Ако трябва ще снимам тоалетната чиния.
Сам не бих се наел с разместване на чинията.
Колко би ми струвал подобен ремонт в София /Младост/?
lov - майстор
Ви е луди ли сте да местите чинията за смяната на един гумен маншон.
kozl - майстор
Така като го гледам на снимката маншона не прилича да е от гумените. Прилича на еласто-пластмасарка. След няколко години така се одървят, че губят всекаква еластичност. Също по снимката ми се струва, че разстоятието от отвора до края на чинията е към 2 сантиметра, така че подмяната на маншона без да се мести чинията хем ще е голема борба през тоя луфт от 2 см, хем с неясен резултат ако изобщо стане.
Освен това провери чинията дали не се мести, щото има голема вероятност дюбелите да са от комплектите с поцинковани винтове и те вече да са станали на ръжда и нищо да не държат. И като се скапат винтовете в дюбелите и мръдне чинията, това удървено уплътнение вече не мое да уплътнява и прокапва или направо протича.
Проблема на скапаните от ръжда болтове, е че за да се ползва заложения пластмасов дюбел отново, требе да се извади остатъка от разпадналия се винт, а поне на мен се наложи да вадя дюбела с остатъка от винта в него, което ми отне доста време.
ontario - специалист
пон май 20, 2019 6:55 amkozl написа:
Така като го гледам на снимката маншона не прилича да е от гумените. Прилича на еласто-пластмасарка. След няколко години така се одървят, че губят всекаква еластичност. Също по снимката ми се струва, че разстоятието от отвора до края на чинията е към 2 сантиметра, така че подмяната на маншона без да се мести чинията хем ще е голема борба през тоя луфт от 2 см, хем с неясен резултат ако изобщо стане.
Освен това провери чинията дали не се мести, щото има голема вероятност дюбелите да са от комплектите с поцинковани винтове и те вече да са станали на ръжда и нищо да не държат. И като се скапат винтовете в дюбелите и мръдне чинията, това удървено уплътнение вече не мое да уплътнява и прокапва или направо протича.
Проблема на скапаните от ръжда болтове, е че за да се ползва заложения пластмасов дюбел отново, требе да се извади остатъка от разпадналия се винт, а поне на мен се наложи да вадя дюбела с остатъка от винта в него, което ми отне доста време.
Здравей,

явно точно за това, което описваш става дума. Ще се търси майстор,аз не се наемам с моите скромни умения и опит.
Имаш ли някой предвид, който би могъл да свърши работа?
lov - майстор
Да беше написал поне от кой град си или колонията на Марс е само една и за там няма значение щото всички се познавате :)
naster - майстор
нед май 19, 2019 9:46 pmontario написа:
Колко би ми струвал подобен ремонт в София /Младост/?
В облака Атлас.
ontario - специалист
пон май 20, 2019 6:55 amkozl написа:
Така като го гледам на снимката маншона не прилича да е от гумените. Прилича на еласто-пластмасарка. След няколко години така се одървят, че губят всекаква еластичност. Също по снимката ми се струва, че разстоятието от отвора до края на чинията е към 2 сантиметра, така че подмяната на маншона без да се мести чинията хем ще е голема борба през тоя луфт от 2 см, хем с неясен резултат ако изобщо стане.
Освен това провери чинията дали не се мести, щото има голема вероятност дюбелите да са от комплектите с поцинковани винтове и те вече да са станали на ръжда и нищо да не държат. И като се скапат винтовете в дюбелите и мръдне чинията, това удървено уплътнение вече не мое да уплътнява и прокапва или направо протича.
Проблема на скапаните от ръжда болтове, е че за да се ползва заложения пластмасов дюбел отново, требе да се извади остатъка от разпадналия се винт, а поне на мен се наложи да вадя дюбела с остатъка от винта в него, което ми отне доста време.
Здравей,
намерих човек, който да оправи нещата.
Нямаше как без местене на чинията.За щастие винтовете се отвиха въпреки, че бяха ръждясали и поизгнили. Сменихме стария маншон, който беше смачкан и гаден, нещата засега се наред.Благодаря за насоките.

Снимал съм добре проблема в началото и не зная как нещата можеха да станат без местене на чинията, както твърди другия колега....Има тоалетни с едни по-дълги маншони, като гъсеница нагънати, но в моя случай както се вижда маншона е къс и не можеше да се смени без местене на чинията... :rolleyes:

Тема "Тоалетната капе от каналната тръба..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: