Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
SongBird - специалист
Здравейте,

Уреда с който правим инхалации на малката спря да работи. Инхалация, която отнемаше 5мин преди сега се влачи по 20 мин. Двигателя си върти, шуми си, ама работа не върши.

Раазглобих го и изглежда на съвсем обикновенна помпичка на която няма кой знае какво да и се развали. От едната страна има една силиконова формичка дето явно действа като клапан изглежда е в добро състояние. От другата има едно бутало, което според мен е разваленото. Вижда се на снимките, че е изядено. Материала на пръстена е леко еластичен, може би гума, може би нещо по-специално.

Може ли да ми кажете какъв материал би трябвало да е това, дали ще мога да намеря с акакво да го заменя, някакви идеи?

Много бих искал да го поправя, защото ново такова е поне 150 лв, а според мен на това само тази част му е развалена.

Мерси!
[edit] снимките забравих:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
picture to url
dikata1975 - специалист
Бях гледал подобни покрай един компресор,но не знам дали са тези.Свали размерите и сравни.Разглоби буталото и изкарай само опръстена.Никак не са евтини.Предлагат се по 10 бройки за 60-70лв.Това открих най-евтино 2бр.Дано свърши работа https://www.aliexpress.com/item/2pcs-Pi ... 0953508d35

Тема "Ремонт на небулизатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: