• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте!Трябва ли да излиза пара от ютията винаги,когато е включен парогенератора,без да натискаш бутона за ударно подаване на пара?Благодаря предварително!
lov - майстор
Не знам точния модел какви функции има но не е нормално да пуска кога си иска.
нед май 26, 2019 4:29 pmlov написа:
Не знам точния модел какви функции има но не е нормално да пуска кога си иска.
Като загрее достатъчно,не се изключва и избива през предпазния вентил.Това от снимката не знам дали е термостат или е само термопредпазител.Има два такива еднакви.
Прикачен файл:
IMG_20190526_161521_1.jpg
нед май 26, 2019 5:21 pmgadularq написа:
нед май 26, 2019 4:29 pmlov написа:
Не знам точния модел какви функции има но не е нормално да пуска кога си иска.
Като загрее достатъчно,не се изключва и избива през предпазния вентил.Това от снимката не знам дали е термостат или е само термопредпазител.Има два такива еднакви.IMG_20190526_161521_1.jpg

Прикачен файл

IMG_20190526_161326_1.jpg
plamen6703 - майстор
нед май 26, 2019 5:21 pmgadularq написа:
Като загрее достатъчно,не се изключва и избива през предпазния вентил.Това от снимката не знам дали е термостат или е само термопредпазител.Има два такива еднакви.
Като загрее достатъчно не се "изключва", а започва да свети постоянно индикатора за пара, което показва, че е готов за действие!
Докато загрява мига, което ти показва, че още не е готов.
На мен ми се струва, че се пробваш да "ремонтираш" здрава ютия и като нищо можеш да я докараш до положение за ремонт.
Нормално е като загрее да изпуска малко пара. :partyman:
Въпроса е,че избива през предпазния вентил.По логика,ако си излиза парата през ютията,не би трябвало да се създава налягане в резервоара,за да избива през вентила.Щом нагревателят не се изключва,значи постоянно се създава налягане вътре и трябва да излезе от някъде а това някъде,ми се струва,че трябва да е ютията.А тя не пуска изобщо и за това избива.Иначе клапана,като натисна копчето,си пуска пара както трябва.Опитвам се да разбера как трябва да работи този клапан и дали няма нещо запушено в него,за да се получава това нещо.
plamen6703 - майстор
Въпроса е дали си опитвал да прочетеш инструкцията за експлоатация на ютията?
Има две положения на парата "ниска" и висока", отделно има и други опции за манипулация с ютията. Опасявам се, че нещо бъркаш по отношение на работа с ютията. Като всичко написано не изключва и да има дефект, но трябва да си сигурен, че знаеш как да се оперира с ютията! :partyman:
preslav - майстор
Проблемът ти е в това http://www.eaparts.gr/part.aspx?partid=51672&l=2 може да са залепнали контакти на реле, може да е датчик за температурата. Не е нормално да се стига до сработване на предпазния клапан.
lov - майстор
като гледам как се променя питането а после и симптомите що и на мен ми се чини че се опитва да отремонтира здрав уред. Е да кажем не напълно здрав заради едно О пръстенче което си е консуматив и струва стотинки.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед май 26, 2019 4:43 amgadularq написа:
Здравейте!Трябва ли да излиза пара от ютията винаги,когато е включен парогенератора,без да натискаш бутона за ударно подаване на пара?Благодаря предварително!
Направих голямо усилие и издирих листовката. Това си е в рекламата на ютията "...Ултрабързото гладене може да бъде ваше с
революционната технология. Мощната и постоянна
пара изправя дори упоритите гънки, а по-дебелите
дрехи се изглаждат с лекота и бързина. Освен това
има допълнителен парен удар при нужда, който е
перфектен за вертикално гладене с пар...."
Мощна и постоянна + допълнително парен удар
Заради постоянната пара, няма нужда от регулиране на температурата спрямо гладената тъкан
И да попитам чия е ютията :-) :-) Не бе, не питам, бъзикам се
  • 1
  • 2

Тема "Ютия с парогенератор филипс GC7330" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: