Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
niavik - напреднал
Смятам да облицовам тухлена стена с височина около 3м. с естествен камък.
Мисля да сложа поцинкована мрежа 5/5 и дюбели.
Ще свършат ли работа дюбели с пластмасов пирон, от тези които се слагат при саниране и колко броя на кв.м.?
preslav - майстор
Мисля, че мрежата се слага само ако се лепи камък върху топлоизолация - при здрава тухлена основа е излишен разход на материали и труд. Иначе дюбел-пирон за тухла е единственото, за което ми идва и на мен на ума. По ринцип се слагат 5 дюбела на квадрат, но това е за топлоизолациоони пана EPS и XPS, за камък не знам.
VLADO66 - майстор
Зависи колко е равна стената, колко е тежък камъка и какви са тухлите- четворка или плътни.На барбекюто ми едната стена е толкова висока-3 метра и лепих камъка/цепен, неоформен за облицовка/ директно върху тухлата с някакво лепило за плочки и цимент 1:1.
niavik - напреднал
Сега се чудя с цимент ли да ги лепя или с някакво лепило за камъни. Гледах един майстор, който се води за много добър, той ги лепеше с цимент и сят пясък 1:1, но моите са по-големи и тежки.
шоп - майстор
Според мен заложи на качествено флексово лепило за външен монтаж на каменна облицовка.

Цимент и сят пясък 1:1 си е класика, но наистина си трябва майсторлък и при лепенето и при фугирането.

Ако не се имате за майстор заложете на химията...демек лепило за външно лепене на камък.

Тема "Каменна облицовка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: