Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lov - майстор
Попадал съм и на случай когато входящия вентил от време на време изпуска. Това води пак до преливане независимо че помпата си работи коректно. И докато не им се утаи дефекта няма хващане защото може да работи не седмица а месец и чак тодава да направи магарията когато най не очакваш. Така че и такъв дефект не е за пренебрегване.
brpraziel - специалист
Досега работеше по 1 седмица след разглабянията но вече и така не мога да я излъжа.Вече проблема е постоянен.
kozl написа:
Може би нещо такова
Това го свалих(или поне подобно) външно нищо не се вижда естествено може ли да се тества по някакъв начин?
kozl - майстор
Че може - може, ама как :? толкова не знам. А и в моето има още един датчик освен за Т, който си мисла, че е също за наличие на нещо свързано с плътност в казана.
Този де познавах да се занимава с "Електролукс", се издигна и не се занимава с "кокошкарски истории" (ремонт на битова техника).
Обаче ти може да свържеш в паралел на дренажната помпа лампа и да следиш кога идва напрежение в помпата. И по-точно да опишеш симптомите, защото моето мнение клони към грешна информация от датчик и от там грешка в управлението.
И ако констатира грешка, то в повечето случаи спира програмата и пуска дренажната помпа. За да тръгне миялната с вода да пълни, това означава, че до контролера е дошъл сигнал за празна вана, т.е датчика го е подвел. Това обаче е мое предположение.
Ако имаш бутони във вратата (защото моята е за вграждане и у-нието е във вратата) провери си кабелите в сгъвката врата/корпус.
Аз за това ти постнах препратка, а и не ми се занимава да ти търся модела на миялната.
Видях, че е Електролукс, а като разглеждах миялни съм отчел, че АЕГ-то има общо с "Електролукса", че производителя един и същ.
Даже вече АЕГ не среща, но пък за това същата като моята я има като "Електролукс".
plamen6703 - майстор
ср юни 05, 2019 8:55 ambrpraziel написа:
Досега работеше по 1 седмица след разглабянията но вече и така не мога да я излъжа.Вече проблема е постоянен.
kozl написа:
Може би нещо такова
Това го свалих(или поне подобно) външно нищо не се вижда естествено може ли да се тества по някакъв начин?
Приятелски съвет, не прави нищо повече по миялната за да има шанс да се ремонтира :) Пробвай в сервиз, там имат резервни части и може да пробват за уточняване на дефекта. Възможно е всичко да е здраво и да не си изчистил добре машината, има места, за които не подозираш колко мръсотия се събира и може да се открие. :partyman:

Тема "Миялна Electrolux не източва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: