Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
preslav - майстор
пон юни 03, 2019 8:27 ambrpraziel написа:
Свалих мотора за източване чисто е перката се върти без проблем.Напълних миялната с вода ръчно и ръчно активирах ключето за преливане мотора върви и източва до дупка без проблем свалих всички маркучи и ги продухах с вода под налягане чисти са ,ел връзките са ок,уплатненията също клапъна които предотвратява връщане на вода в миялната също е ок .Сензорите незнам как да ги тествам никъде няма поплавък които да спира пълненето или поне аз не го виждам.А и преливането досега се е получавала само ако напулни с вода и откаже да източи рестартирам я и почва пак да пулни и прелее.Ще пробвам да я оставя да се източва в една кофа вместо в канала така ще сум сигурен че няма препядствия.
Виждаш ли някъде тръбички с дебелината на дамска цигара?, Ако не са измислили нещо по-евтино, нивомерите са като на пералните (голямо кюфте с тръбичка в долния край и няколко ел. извода в горния). Обикновено въпросните сигнални тръбички се напукват в мястото на присъединяване към "ваната" или се запушва самият щуцер. Може тръбичката към ваната да е само една и после да се разделя с тройник към нивомерите за нормално и аварийно ниво.
plamen6703 - майстор
пон юни 03, 2019 8:27 ambrpraziel написа:
Ще пробвам да я оставя да се източва в една кофа вместо в канала така ще сум сигурен че няма препядствия.
Направи това и кажи какъв е резултата, ако излезе, че не е и от това, най-вероятно, ще трябва да се насочиш към модула /платката/ за управление. :partyman:
zz_stefanov - майстор
пон юни 03, 2019 3:44 pmpreslav написа:
пон юни 03, 2019 8:27 ambrpraziel написа:
Свалих мотора за източване чисто е перката се върти без проблем.Напълних миялната с вода ръчно и ръчно активирах ключето за преливане мотора върви и източва до дупка без проблем свалих всички маркучи и ги продухах с вода под налягане чисти са ,ел връзките са ок,уплатненията също клапъна които предотвратява връщане на вода в миялната също е ок .Сензорите незнам как да ги тествам никъде няма поплавък които да спира пълненето или поне аз не го виждам.А и преливането досега се е получавала само ако напулни с вода и откаже да източи рестартирам я и почва пак да пулни и прелее.Ще пробвам да я оставя да се източва в една кофа вместо в канала така ще сум сигурен че няма препядствия.
Виждаш ли някъде тръбички с дебелината на дамска цигара?, Ако не са измислили нещо по-евтино, нивомерите са като на пералните (голямо кюфте с тръбичка в долния край и няколко ел. извода в горния). Обикновено въпросните сигнални тръбички се напукват в мястото на присъединяване към "ваната" или се запушва самият щуцер. Може тръбичката към ваната да е само една и после да се разделя с тройник към нивомерите за нормално и аварийно ниво.
трябва да се познава модела, пълненето може да се контролира и с flow meter (водомерче).
preslav - майстор
пон юни 03, 2019 8:48 pmzz_stefanov написа:
трябва да се познава модела, пълненето може да се контролира и с flow meter (водомерче).
Пълненето да, но празнененто е по време - не се връзват нещата с преливането след повторно пускане. Все още не ми се иска да повярвам, че е контролер.
zz_stefanov - майстор
пон юни 03, 2019 10:01 pmpreslav написа:
пон юни 03, 2019 8:48 pmzz_stefanov написа:
трябва да се познава модела, пълненето може да се контролира и с flow meter (водомерче).
Пълненето да, но празнененто е по време - не се връзват нещата с преливането след повторно пускане. Все още не ми се иска да повярвам, че е контролер.
Връзват се ако помпата спорадично не изпълнява празненето, тогава ще се напълни отново и ще прелее.
Не бива да се бърка с работата и след преливане. Ключа на поплавъка за преливане е свързан паралелно на управляващия елемент за източване.
preslav - майстор
Нещо подобно трябва да е ниворегулатора https://www.google.com/search?q=%D0%BD% ... PCSGXna8KM: електролуксаджии надали са се заигравали да откриват топлата вода. Помпата уж е проверена, източването ще се прави в кофа - да видим резултатите.
kozl - майстор
В тази тема са ми неволите с АЕГ, която е от същия производител. Гледам на една от снимките съм свалил пресостатите в-у червено бялата покривка. В АЕГ-то са 2 броя, кафяви на цвят.
Според мен проблема е в пресостат или в тръбичката и щуцера до съда под миялното отделение.
Аз па имам една пералня Лирпул, де почна да центрофугира с вода в казана и др.проблеми, които се оказаха от запушен път до пресостата. Понякога работи, понякога спира или взема неправилни решения, поради грешна информация от пресостата.
АЕГ-то като имаше проблеми обаче дренажната помпа се включваше да работи.
При повторно пускане с неизточена вода инфото да нивото вероятно е грешно, заради проблем в пресостата и миялната почва да пълни.
Обаче според мен пускането на помпата от контролера трябва да се случва и при грешни данни от пресостата.
brpraziel - специалист
Ок явно проблема не е източване дори в кофа грешката се повтаря.
1 пресвяткане на програмата която ползваме наи често
2 пресвяткания на друга
(само 2 пробвах).

ако се вярва на интернета 1 присветване значи "The appliance does not fill with water."
със свалени ламарини я виждам че вода идва и се пълни и вътре като я отворя е пълна с вода.След това спира и почва да свети.

2 пресвяткания на повечето места пише "Thermistor Sensor Fail" незнам кое е това и къде се намира.
preslav написа:
Виждаш ли някъде тръбички с дебелината на дамска цигара?, Ако не са измислили нещо по-евтино, нивомерите са като на пералните (голямо кюфте с тръбичка в долния край и няколко ел. извода в горния). Обикновено въпросните сигнални тръбички се напукват в мястото на присъединяване към "ваната" или се запушва самият щуцер. Може тръбичката към ваната да е само една и после да се разделя с тройник към нивомерите за нормално и аварийно ниво.
Такива неща не се виждат ще кача снимки може да е нещо друго.

https://ibb.co/SmMzPW5
https://ibb.co/dt4rvqN
https://ibb.co/qDkRDZV
https://ibb.co/pKvpbMJ
https://ibb.co/tsxYKjp
kozl - майстор
Може би нещо такова


Изображение

Изображение
plamen6703 - майстор
вт юни 04, 2019 5:16 pmbrpraziel написа:
Ок явно проблема не е източване дори в кофа грешката се повтаря.
1 пресвяткане на програмата която ползваме наи често
2 пресвяткания на друга
(само 2 пробвах).
Възможно ли е да не можеш да опишеш какъв е проблема с миялната, нещо се получават разминавания с първоначалното описание:
Сглабям работи 1 седмица и пак същото някои път не източва въобще прелива и включва ключето за наводнения (пак разглабям чистя пак работи 1 седмица ).

Кога мина една седмица, че показа дефекта?
Ако машината показва постоянно при работа проблема, а не след една седмица или около седмица нещата са съвсем различни.
Ако искаш кажи точно кой вариант е верният вариант, при вторият вариант в сервиз ще хванат дефекта и ще я оправят без да ти се налага да ставаш откривател :) ! :partyman:

Тема "Миялна Electrolux не източва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: