Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Как да боядисам мебел, която не е боядисвана и с хлъзгаво покритие, във винтиндж стил?
stridata - специалист
Не става много ясно какво точно се желае. Как да БОЯдисаме без БОЯ? Защо да не е с БОЯ? Какво значи хлъзгаво покритие? Какво значи винтидж стил за вас? Какво значи БОЯ за вас?
чет юни 13, 2019 1:32 pmNikito12 написа:
Как да боядисам мебел, която не е боядисвана и с хлъзгаво покритие, във винтиндж стил?
Трябва първо с шкурка да се зашкури повърхността, за да се надраска и по възвожност да се махне лаковото покритие. След това се забърсва с влажна кърпа. Оставя се да изсъхне и с четка или валяк се нанася тъмен цвят акрилна боя (аз лично ползвам тъмно кафяв). След като изсъхне напъло тъмния цвят, отгоре пак с четка или валяк се нанася светлата боя (при мен слонова кост). След изсъхване на боята с шкурка внимателно се прошкурват местата, където искате да се поаже тъмния цвят. Забърсва се и се лакира с акрилен лак на няколко ръце.
пон юни 17, 2019 4:43 pmDess написа:
чет юни 13, 2019 1:32 pmNikito12 написа:
Как да боядисам мебел, която не е боядисвана и с хлъзгаво покритие, във винтиндж стил?
Трябва първо с шкурка да се зашкури повърхността, за да се надраска и по възвожност да се махне лаковото покритие. След това се забърсва с влажна кърпа. Оставя се да изсъхне и с четка или валяк се нанася тъмен цвят акрилна боя (аз лично ползвам тъмно кафяв). След като изсъхне напъло тъмния цвят, отгоре пак с четка или валяк се нанася светлата боя (при мен слонова кост). След изсъхване на боята с шкурка внимателно се прошкурват местата, където искате да се поаже тъмния цвят. Забърсва се и се лакира с акрилен лак на няколко ръце.
Извинявам се за късния отговор! Много Ви благодаря за дадените съвети и насоки!!! Лятото ще ги тествам.

Тема "Боядисване на мебел с покритие различно от боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: