Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Joruel - напреднал
Хора, помагайте. От известно време (доскоро рядко, направо спорадично, но напоследък зачести!) дрехи, изпрани в пералнята, цъфват с дупки от по 1-2 милиметра. Прегледах целия барабан, няма неравности и нищо не задира. При по-внимателен преглед забелязах една малка дупка във вътрешната периферия, там, където явно се наставят двата метални листа на барабана. Възможно ли е да е това? Как може да се оправи?

:prayer: :prayer:

Изображение
burkov - специалист
Снимката не се вижда, но и аз имах подобен проблем със старата пералня.
Със сигурност има нещо остро, което ги дупчи. При мен имаше малко ръбче не една от дупките на барабана. Беше изключително малко, но остро и то се оказа виновник.
шоп - майстор
Виж за парче банел от сутиен.
Joruel - напреднал
пон юли 29, 2019 12:24 pmburkov написа:
Снимката не се вижда, но и аз имах подобен проблем със старата пералня.
Със сигурност има нещо остро, което ги дупчи. При мен имаше малко ръбче не една от дупките на барабана. Беше изключително малко, но остро и то се оказа виновник.
Не се ли вижда снимката? При мен се вижда, оградил съм дупката с червено. Реално това не е дупка от тези по корпуса на барабана, през които се изцежда водата, а е между металните листове. Явно е натежал барабанът от нещо и е "провиснал" на едно място, затова е цъфнала и дупката. Явно ще викам техник, за човек като мен, дето не е на ТИ с техниката, едва ли е добра идея да махам сам барабана...
tarlyo - специалист
Прекарай по барабана тоалетна хартия или памук или нещо подобно и ще разбереш къде има остро.
Junak - майстор
Лагерите са заминали, барабана е провиснал. Затова къса дрехите. Опитай се да повдигнеш барабана нагоре, при уплътнителя. Мръдне ли повече от сантиметър, на нова пералня отива... :)

Тема "Проблем! Пералнята прави дупки в прането!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: