• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Nikolov1980 - помощник
https://bravite.com/bg/%D1%86%D0%B5%D0% ... 0%BA%D0%B8

Ей това са дръжките. Едната е леко извадена и трябва да се натегнат винтовете обаче не мога да изкарам розетката. Дърпам, въртя на ляво и дясно, бърникам с отверката....Някакъв чалъм има, ако може някой да помогне..
tarlyo - специалист
На ситна резба е. Нормална.
Nikolov1980 - помощник
А, как реално да я изкарам. Виждам от ляво и дясно има две вдлъбнатини, не мисля че е на резба.
zz_stefanov - майстор
Може да е на ситна резба, може и да е само стегната капачка.
Винтчетата са от долу.
Сега очаквам монтажа да е направен със самопробивни в MDF.
Ще ти се наложи да освободиш и квадрата и после да го стегнеш (има едно вкопано винтче с шестограм).
Вземи си проходни втулки с винтове, които преминават през цялата врата и да хванат и двете дръжки, обаче първо провери дали има отвори за тях за да минат през бравата.
kozl - майстор
На снимките от препратката се вижда, че няма резба.
Капачките се измъкват напред с дърпане. Държат се на две пъпки набити в цилиндъра на капачката, които влизат в прорези на основата. Може да се подпъхне отвертка там, но трябва да се пази вратата от нараняване
tarlyo - специалист
Ако наистина са тези от линка, вярно не са на резба. С този фасон има и други, които са на резба (китайски), от тях съм слагал, затова се заблудих. В линка има достатъчно подробно инфо за монтаж на pdf.
VLADO66 - майстор
Огледай я отстрани отвсякъде.Ако има набити пъпки, значи се вади с една голяча отверка като я подложиш под нея и завъртиш на 90 градуса.Внимавай да не подложиш по навътре отверката и да не я подпъхнеш под основата.Ако няма пъпки е на резба.Тъй като резбата е ситна, понякога се затяга неприятно и се налага да се развърта с тръбен клйч, на който челюстите му трябва да ги обвиеш с изолирбанд да не нараниш розетката.
Nikolov1980 - помощник
А, интересен три е това с отверката, не се бях сетил да подпъхна и да въртя, не знам дали ще стане защото тя цялата дръжка е леко изкарана защото вместо нужния брой винтове са сложили само 2, но ще опитам, като ще залепя и нещо отдолу да не нараня вратата.
Lutchezar - майстор
Ако е същата от линка, има си картинка на която се вижда къде да натиснеш с отвертката.

Прикачен файл

bb_dryjki_gerdano_saten_2_266.png
nikolson - майстор
Ако е за дръжките, не виждам защо трябва да се вади розетката. На дръжката има стопорен винт. Разхлабваш го, наместваш дръжките и притягаш. Проблемът е, че квадратите са едни сцепени и с времето изяждат гнездото на дръжката и стопорният винт не задържа добре.
  • 1
  • 2

Тема "Как да изкарам декоративна розетка от дръжка на врата ( снимки )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: