Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте. Скоро си взех шевна машина тойота, обаче не избутва плата когато шие. Разбирам, че проблемът е в зъбчетата които излизат, много са надолу. Намерих лостчето, което ги повдига, като в инструкцията пише да го бутна надясно и ще се вдигнат. Бутвам го, вдигат се, но като го пусна пак се връщат долу. Как да ги задържа нагоре? Също ми прави впечатление, че едните зъбчета са по-надолу от другите.Немога да сложа снимки на механизъмчето, файла бил много голям. много ще съм благодарна някой да ми помогне. С изключение на това машината е супер.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Здравей! Добре дошла!

Дай модел на машината. Тойота е само марката :-)
* как разбра, че е супер, като не шие? :-)))
plamen6703 - майстор
пон сеп 16, 2019 2:10 pmVassys написа:
Здравейте. Скоро си взех шевна машина тойота, обаче не избутва плата когато шие. Разбирам, че проблемът е в зъбчетата които излизат, много са надолу. Намерих лостчето, което ги повдига, като в инструкцията пише да го бутна надясно и ще се вдигнат. Бутвам го, вдигат се, но като го пусна пак се връщат долу. Как да ги задържа нагоре? Също ми прави впечатление, че едните зъбчета са по-надолу от другите.Немога да сложа снимки на механизъмчето, файла бил много голям. много ще съм благодарна някой да ми помогне. С изключение на това машината е супер.
Написала си и марката и модела на шевната машина, но явно си купила неработеща шевна машина и не се знае през колко ръце е минала и в какво състояние е стигнала до теб!
Тук https://mcgrp.ru/manual/toyota/21des има инструкция за работа с твоята машина. Прочети я да разбереш как работи машината. Ако нищо не ти стане ясно е по-добре да намериш някой, който на място да регулира грайфера на машината, да види дали няма износени части или да се нуждае от други настройки. Слепешката само толкова мога да ти кажа, ако има снимка може и повече :) !
Успех! :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-)
Разгледах снимки и клипове в нета - не видях да и се смъкват зъбите.
Опиши твоята машина и историята и. Къде е, да препоръчаме техник, евентуално
kozl - майстор
По същата причина върнах нова шевна машина с марка "Сингер" - бразилско производство.
Зъбите не достигаха плата и съответно плата се не поместваше. Занесох машината на посочения гаранционен сервиз. Там изненада - познат приятел ми обясни, че няма сключен договор с фирмата която ми е продала машината, но като за мен може да я настрои да шие.
Добави, че части за такива машини нямат и работят изключително с "Паф".
И така синигера си отиде в гнездото откъдето го купих и разбира се не без яка разправия :-D
Продавачите няколко часа човъркаха механизмите в несполучлив опит да я настроят да шие.
Те дори бяха толкова зле, че не успяха да си настроят и опъна на конците :shock: за да ми докажат, бутайки плата, че машината шие и е изправна.

Тема "Шевна машина тойота 21 DES" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: