Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
segramor - помощник
Имам проблем с комбинирана пералня AEG L75694NWD не суши като приключва програмата след прането. Някой има ли представа дали има някакъв филтър вътре в нея който може да е запушен?
plamen6703 - майстор
Много пестеливо си описал проблема. Не казваш има ли предистория или се е случил изведнъж проблема. Често преди да откаже сушилнята подсказва, че нещо не е наред, примерно удължава се времето за сушене... Не казваш стартира ли програмата за сушене, помпата сработва ли, вентилатора включва ли се... Иначе има филтри за почистване, като отвориш пералнята ще ги откриеш, има и маркуч, който може да не е добре проходим и съединения, които събират мъх и мръсотия... Иска си да се отвори и да се направи профилактика, след която в масовите случаи машината сработва нормално.
Успех! :partyman:
segramor - помощник
Зимата работеше, сега като ми потрябва сушене не суши не загрява като за сушене направо съкращава програмата. Свалих и горния и задния капак но филтри не виждам отзад се вижда ремък и казана отгоре нещо метално с вентилатор от там сигурно нагрява, чудя се на къде да разглобявам.
plamen6703 - майстор
Първото и най-важното преди да започнеш с ремонт на даден уред е да знаеш добре как функционира. Изгледай внимателно клипа за да разбереш принципа на работа на машината.
Не разбереш ли нищо след като изгледаш клипа, не разглобявай сушилнята, просто потърси помощ от приятел, който е ремонтирал перални,сушилни и има опит, или потърси помощ от сервиз! :partyman:

segramor - помощник
Аз се насочих към https://diybook.at/wartung-service/haus ... e-zerlegen но ще гледам и твоето явно почистването трябва да се прави на 2 години и е добре да науча как се прави.Уреда е тежък и неудобен за носене и на лошо място изнесох половината килер да го извадя.

Тема "Пералня със сушилня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: