Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
brum - майстор
Добре де, дай малко аргументи. Ако имаш опит с тези неща сподели какво и защо, а не сухи инструкции.

Че с тези инструкции аз ще стана следващият разбрал защо и обяснил на хората.
krasi92 - майстор
Вярно че помпата е скъпичка но контролера е малко по скъп. В досегашната ми практика няма случаи да няма поражения по платките в такива случаи.
brum - майстор
Пак същият проблем - преди сушенето не успява да източи водата. Контролера е презапоен, кабелите и буксите са проверени, помпата за източване е сменена, вътре е чиста на сълза. Изчерпах се на идеи и нерви.


Предавам се. До Коледа почти няма да се ползва, а по Коледа ще дебна за промоции.
kozl - майстор
Аз още не съм вдигнал бял флаг на АЕГ-то, но след като смених филтърните електролитни кондензатори сега работи безупречно.
Още не съм в констатация, че те са причината за зациклянето, защото и преди след като я разглобявах и търсех причина след това работеше без проблеми в някаква продължителност седмици, месеци.
А оригиналните електролитни кондензатори ги разпойвах премерих им капацитета с некаков китаец само за капацитет и уреда показа точно надписите по кондензаторите и пак ги запоих, щото тези де имах не ми харесваха. След това работи доста време докато зацикли пак, при което се подготвих с нови кондензатори и ги смених. От тогава е пускана 10-на пъти и зацикляне няма.
Скоро в подобна друга тема loudidd писа, че миялната не зарежда с вода и се оправила с ресетване. Т.е. програмата и софтуерно забила.
А ресетването правил сервизен техник като влязъл в меню и т.н. А при мен са два клавиша. Та колко повече софтуер, толко повече главоблъсканица.
brum - майстор
Кондензаторите бяха първото което смених. Факт е, че сложих 2ра ръка, но се поправих тази вече и сложих нови и с по-голям капацитет.

Обаче силно ме съмнява да има ефект, защото като ги смених първият път нямаше абсолютно никаква разлика...

Но няма - не остана нещо което да очаквам да е виновно. Пресостата евентуално ако нещо се бъзика и има нагорели контакти, та да остава лошо затворена 2та му верига...
пет сеп 20, 2019 11:26 pmbrum написа:
Още не съм я отворил, но да попитам какво мога да очаквам. Проблема е, че един път работи нормално, един път не изпомпва водата и приключва без да довърши програмата. От тези проблеми, дето не знаеш кога ще го направи, че да го хванеш къде е.

Подозирам следните неща:
1) Кондензатор на помпата за мръсна вода (ако има такъв).
2) Самата помпа за мръсна вода.

Да е запушена тръбата ме съмнява. Контролера е вариант, но силно се надявам да не е в него проблема. Някакви други идеи? И някой има ли от някъде service manual за тази съдомиялна?
Много се извенявам не знам дали точно тук е мястото да попитам нещо ?имам съдомиялна машина индесит на която ми мигат2 червени лампички и помпата постоянно изпомпва водата а тя машината не е пълна помпата за изсмукване работи на сухо а другото което е че машината немогат да я изклиуча аз я изключвам тя сама се включва,от какво може да е
kozl - майстор
Кво ли не.
Може би има функция защита от преливане. Изтекла е вода в тавата на дъното и се задейства тази функция.
Дали може да се самовключва при тази ситуация :? Нашата АЕГ не може оти е с механичен бутон on/off. Ако бутона е "софт" нищо чудно да се самовключва.

Тема "Съдомиялна Indesit IDL55 - не изпомпва водата всеки път" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: