Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Домашен немайстор - специалист
Здравейте. Според вас задължително ли е да се грундира бетон преди да се покрие с гипсова шпакловка, или е достатъчно само да е чист и обезпрашен? Не успях да намеря еднозначен отговор на този въпрос, затова питам тук. Дори направих малък тест - положих около 1м2 шпакловка без грунд и след като изсъхна, я изстъргах - беше залепнала доста добре към бетона, което ме кара да мисля, че в този случай грундът е повече презастраховка, отколкото реална необходимост. Как мислите вие?
iliya_i - майстор
Абе тия чудесии с грундовете ги измислиха преди около 20 години, с цел да се вземат още едни пари.
Баба ти все е грундирала.
preslav - майстор
Нов или стар бетон? Какво препоръчва производителя на шпакловката? Шпакловката вид лепило ли е или е финиш? Много други въпроси, които нямат конкретен отговор.
Аз бих се придържал към инструкциите на производителя, а те (в общия случай) са грунд за запечатване на остатъчните мръсотии и прах. С две думи - дори и 10% икономия не си заслужават последващите ЕВЕНТУАЛНИ главоболия.
EDI - майстор
Шпакловай си на воля.Едно време имаше само гипс и веро/лепило за тапети.

Тема "Задължително ли е бетон да се грундира преди шпакловка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: