• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
mgbagera - специалист
Как се откриват течове? Всмукателната тръба (тази с филтъра) ми се омаслява и не мога да разбера къде точно. С гъба и веро нанасях пяна но без резултат. Иначе хладилника работи вече седмица но щом омаслява значи има теч.

Някакви съвети?
lov - майстор
Филтъра се намира на страната с високо налягане. Та нещо объркващо има в обяснението.
Снимки повече ще помогнат. :)
mgbagera - специалист
Ще снимам, ама първо да задам един глупав въпрос.
Ако съм монтирал компресора на обратно, ще рабори ли?
Тоест да съм разменил местата за вход и изход :shock:

Ще съм егати идиота ако съм го направил.
lov - майстор
Да ще работи но на обратно вътре ще топли а от зад ще е студено. :lol:
mgbagera - специалист
Е слава бого, не съм толкова зле :-D

И така, оказа се че става въпрос за тръбата между компресора и изпарителя. Омаслява се ама никъде не прави балончета.

П.п: ще спестя снимките за да не ме критикувате за спойките. За първи път работя с твърд припой и не е за гледане.


Имам и още едно питане. През тази дупчица възможно ли е да влезе въздух в системата и ще трябва ли да се смени филтъра?
lov - майстор
Тя системата ти е под налягане как да влезе въздух. Филтъра се смяна за да суши системата а не за да махе въдуха от вътре. И коя тръба ти омаслява че да не можеш да видиш от де ти оттърва, Излиза ли масло излиза и фреон. Ако е на смукателната и компресора работи няма как да видиш от къде имаш теч.
resistbody - майстор
спри го и ще изравни налягането, така ще откриеш пропуска = там където е омаслено някоя шупла вероятно..
mgbagera - специалист
За изходящата говорим. Нещо не мога да споя медната тръба с железната от кондензатора (не знам що в предишния пост съм писал изпарител а не кондензатор) :|
Отрязах и спойх на ново пък сега да видим дали ще омаслява.

А до колко бара мога спокойно да надуя системата за да проверя дали изпуска някъде? За сега съм надувал макс до 3,5 бара.
resistbody - майстор
вт авг 04, 2020 6:07 pmmgbagera написа:
За изходящата говорим. Нещо не мога да споя медната тръба с железната от кондензатора (не знам що в предишния пост съм писал изпарител а не кондензатор) :|
Отрязах и спойх на ново пък сега да видим дали ще омаслява.

А до колко бара мога спокойно да надуя системата за да проверя дали изпуска някъде? За сега съм надувал макс до 3,5 бара.
Стомана с мед само със сребърен припой... по-трудно си е и иска жега.. никва идея до колко може да се надува платков изпарител.. не работя домашни хладилници.. аз надувам до 30.. но работя само тръбно-ламелни изпарители...
mgbagera - специалист
Нещо не ми харесва как работи компресора. Първата седмица работеше много тихо, а сега все едно излиза от ритъм. Звука му наподобява водната помпа на парното, когато има въздух в системата. Изпуснах почти всичкия газ и още пада под 0С.

Ще ми се че прекалих с течната фаза и сега работи (както каза lov) на мокър ход.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Зареждане на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: