• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Hoвoceлckи - майстор
Филтрите си ги сменяват задължително при презареждане.
Хубаво ще е да пишеш тук след време колко са изкарали. Опитай се заследиш колко размразявания са преживели. Поне отначало.
Когато можеш (се сетиш), огледай за коремчета вътре (в горния край) на задната стена и пиши.
burkov - специалист
Вече работят почти цяла година. Имам термометри вътре и следя какво правят. Единя който беше за електроника, дава една идея грешни данни и от трите температурни датчика и сваля температурата с около 3-4 градуса под заложената, но пък имам достатъчно опции за настройка. Камерата като я насиля сваля до -30 и е супер за дълбоко замразяване :-D Другия си работи абсолютно точно, той е на вилата. Единствено прави един номер, но го правеше и преди. Понеже няма но фрост, трупа лед на гърба ако се отваря често. Но това не е голяма грижа.
Лошото и на двата е, че с времето уплатнението на фризера е леко криво и прави малко конденз между вратите на хладилника и фризера. Та ще потърся има ли с какво леко да го прибера или да уплатня.
До сега и двата са размразявани по 2 пъти за почистване.

Да ви кажа обаче като обикаляхме за нов миналата година, доста се разочаровахме. Всичко е тясно, непрактично, с кофти разположение и мнооого по некачествено като материали от старите. Накрая взехме един либхер заради 7 годишна гаранция, но не го харесвам. Шумен е много, скърца, пъшка, пищи... Абе всичко което четох за тях, като мнения е вярно за момента. Правен е в България.
Hoвoceлckи - майстор
И аз се бях засилил точно за тези, но "миг" преди да го купя се разрових в мрежата и се отказах.
Точно трупането на лед отзад не е добре. Огледай го, моля те, за "коремче" точно там. Нали споделяме тук за да сме си полезни и не сме герои от вица за "палатката с вход 5лв" :2thumbs:
Следи колко често (дали) изключва. При мен разбрах, че имам проблем с хладилника, след няколко раздути месечни сметки за ток. Оказа се, че незнайно от кога изобщо не се е изключвал. А си работеше устройващо ни. И да - обледяваше малко повече последно време ...
burkov - специалист
Сега изключват и двата добре, стигат температура и гасят комресорите.
За надуването ще погледна, не бях забелязъл преди, но може и да е там.
Иначе от както е на вилата, видях леко повишаване на сметката, но е нормално. Сега има и UV лампа за дезинфекция на водата и тя ще вдигне малко.

Това със замръзването го прави когато вкараме повечко неща вътре. И понеже мием всичко преди да го приберем, предполгама че вкарваме повечко влага. Но факт е че преди 2-3 години го нямаше.
Бях го оставил на режим holiday (вдига на 12 градуса), но се появиха няколко точки мухъл и го върнах на нормалелн режим.

Ще го наблюдавам, но за момента върши работа.
Antonii - майстор
Това, че нямало напълно херметични системи се отнася донякъде за климатиците, където невсички връзките са на спойки.
За хладилниците това неважи, ако беше така 40 годишния Минск вкъщи, незнам колко пъти вече би трябвало да е презареждан, като работи нонстоп, а и компресора даже не му е сменян.
dedostojko - специалист
нед май 31, 2020 3:15 pmburkov написа:
Относно изпускането, майстори споменаха че няма напълно херметични системи и винаги има по-малко изпускане. Даже си го пише в документите на компресора ако не се лъжа. Та за хладилник на 15 години, някак е нормално да има нужда от дозареждане.

И аз много се чудих с два хладилника какво да правя. Намерих едни страхотни симпатяги, който се занимават с хладилна техника. Дойдоха, премериха, огледаха, казаха за единя електроника, зареждане, смяна на някакъв филтър и още нещо, на другия зареждане и филтър. Точно 240 лева по-късно имам два напълно работещи големи хладилника. Вече бях взел нов, но сега имам един на вилата и още един на терасата. Жената е доволна, а аз спасих техника от боклука. Пък и този на вилата тамън му беше време да се купува.
Точно от това ме е страх ... да викам "майстори" затова гледам колкото се може повече неща да правя сам. 99% от тях са пълни цървули и хал хабер нямат от това което работят. Аз имах сага с хладилник миналото лято (дори бях писал във форума и тук ме отсвириха по същия начин). Пълненето, добавката за теча труда, вакумирането ми струваше 40 лв - свестен човек който му е хоби на село дойде на вилата и свърши работата. А тук от софия питах сума ти цървули по сервизи под 120 лв без гаранция никой не даде - вилата е на 30 км от София и сам щях да го транспортирам до там.
Та евала ти човече остави ги тарикатите на дребно да дерат кожите на фейсбук поколението с двете ръчички завряни в Д...то
mgbagera - специалист
Какви температури трябва да държи един 150-200 литров хладилник, и грубо за колко време да ги достига при първо пускане :?

Имам един Ситал и на най слабата степен държи 3 градуса, а на на силната 0 или по малко. Хладилника е отвън на пряка слънчева светлина и пак ги достига тези темп. Ако е вътре сигурно ще са още по ниски.
lov - майстор
Повече от необходимото. Дават ги около 4 до 7 градуса но то зависи и къде мериш. А за колко стига до нормален работен режим вече е много сложно да се каже защото зависи от много фактори но 4-6 часа са също нормално време.
mgbagera - специалист
Бях го оставил на 2-ра степен и за 3ч достигна температурата и изключи (а беше отвън на силното слънце). Сега като захладня и гледам отзад 20см от тръбата замръзнала. Май съм прекалил с газа :mrgreen: Ще изпускам по малко докато го докарам в норма.
lov - майстор
Сложи го в помещение и изчакай. По принцип по добре една идея недозареден от колкото на мокър ход. Но изчаквай повече след всяко пускане да си влиза в работен режим защото заледяването може да те подлъже. Нека да прави 2-3 включвания и тогава гледай на къде си.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Зареждане на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: