• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
rifle68 - помощник
съб май 30, 2020 12:18 amHoвoceлckи написа:
Похвално е, че пишеш за решаването на проблема. Освен ако не е за чисто заяждане. В този форум няма много професионални хладилни техници. Имаше няколко отпреди, но май не им е допаднало нещо тук.
Ще ти бъда лично благодарен ако уточниш колко време вече работи! Или "току-що" си го подкарал? До колкото знам, само със зареждане не се решава проблема за дълго - пак изпуска ... Ако намериш теча и го запоиш - окей. Ако не го откриеш (в полиуретановата пяна) ... е само въпрос на време колко ще работи добре. Не съм специалист в областта - само така съм чувал (чел) и ще се радвам ако споделиш информация от "първа ръка" :prayer:
хладилника майстора казал че така ще е, и да си го изключваме след час два работа. Снощи съм го пуснал за 12 часа с термометър и подържаше 2-3° на степен 1 почиствал съм го внимателно и не съм виждал издутина за мен хладилника охлажда достатъчно значи има фреон, само не изключва, оставил съм го да работи и това е за сега
Hoвoceлckи - майстор
Май не си изчел препоръчаната от мен тема? Там казвам, че разбирам за проблема след няколко поредни по-високи сметки за ток. И точно изключването му му съкращава живота.
Ти питаше, а аз споделих, щото съм имал подобен проблем. Сега казваш, че си ги знаеш нещата и за теб няма проблем. Окей, от мен чао.
vk - специалист
На мен ми искат 100 лв за зареждане с фреон и 20 лв първоначални за преглед.
Проблема идва от това, че хладилника не изключва и работи постоянно.
Това било загуба на фреон отнякъде (някакви тънки тръбички, които се спуквали).
Изпарителя бил капсулован и не може да се сменя само той.
Обезкуражиха ме че няма добро решение на този проблем, имало временно закърпване на проблема за 3-4 години
Chefo77 - майстор
Аз не бих рискувал да хвърля на вятъра 100 лева. Щом са се спукали тръбичките, какво се очаква да направят със зареждането - да запушат спукването ли?
Hoвoceлckи - майстор
100лв за 3-4 години не е лоша инвестиция ако някой ти гарантира сериозно. Гаранцията на нов е 2-3 години. По-вероятно е обаче да изкара 3-4 месеца.
Изпарителя отзад е "капсулован" с ПУ пяна. Затова се проявява симптома "коремче". Писал съм назад в темата как ми обясни техник процеса на временното (без основание за даване на гаранция) заработване.
MamaMy - майстор
Един хладилник ми направи коремче и го бракувах. Нямаше и две години, но не беше купуван в БГ и гаранция Франция...
Естествено като за техничар човек, любопитството в мен надделя. Направих му дисекция. Направо съжалявам, че нямаше кой да снима с камера. Това беше пародия на хладилник. Лично съм разглобил 5-6 руски и 2-3 вносни (западни), но такава пародия не бях виждал. Вътрешната част на хладилника е най-обикновен найлон опънат по някаква форма. На гърба изпарителя залепен със станиолово тиксо върху найлона всяка тръба по отделно. Общо върху всичките тръби и лепенки голямо парче самозалепващо фолио. Така се е получила найлонова възглавница в която си стоят стоманените тръби на изпарителя без никаква обработка против корозия. Всичкото това залято с монтажна пяна от тази за прозорците и отгоре облечена със съвсем тънка ламарина която също не е защитена от вътре, а само отвън е боядисана прахово. Дъното отдолу дори няма цяла ламарина, а е само един профил отпред на който е захваната долната панта на вратата. Голям праз, че вътре в хладилника има система за източване на конденза при разскрежаване. При самия изпарител няма никаква дупка и всичката влага си седи при тръбите и те си гният на общо основание. Ако направите като мен ще откриете, че няма къде да закрепите нов изпарител при евентуален ремонт. Ако сте по настоятелни, може да си монтирате вътрешен изпарител тип плоча вътре на гърба на хладилника като на стария просто му отрязвате тръбите и го ползвате за носач на новия. При повече старание може да стане нещо по-добро от оригинала. Дали си заслужава. Е това е въпрос за 200 лв. Според мен не.
Chefo77 - майстор
Ще споделиш ли марката?
MamaMy - майстор
Индезит докаран от Англия. Малък модел без камера. Имам му всички документи, но не ме греят. :toimonster:
пет май 29, 2020 11:15 pmurgan написа:
Само да кажа, че си заредих хладилника и сега работи идеално. Благодаря на отзовалите се за "помощта"... Вярно е нямам манометри и всички техники, но по метода проба грешка се справих. Само ще кажа че го презаредих, но от прочетеното в други по полезни теми от тази, разбрах че се заскрежава тръбата и трябва да се изпусне. Както и да е хладилника си влезе в работен режим с моето упорство и без вашата помощ. Така си спестих 170 лв .... Или това е да си запазите занаята, което го разбирам, но все пак..
Сбъркал си още в началото! Българският манталитет е да не казва нищо без пари! Когато ми трябва съвет, търся в Руски форуми! Всичко дават безплатно и под робно!
пет май 29, 2020 11:15 pmurgan написа:
Само да кажа, че си заредих хладилника и сега работи идеално. Благодаря на отзовалите се за "помощта"... Вярно е нямам манометри и всички техники, но по метода проба грешка се справих. Само ще кажа че го презаредих, но от прочетеното в други по полезни теми от тази, разбрах че се заскрежава тръбата и трябва да се изпусне. Както и да е хладилника си влезе в работен режим с моето упорство и без вашата помощ. Така си спестих 170 лв .... Или това е да си запазите занаята, което го разбирам, но все пак..
Сбъркал си още в началото! Българският манталитет е да не казва нищо без пари! Когато ми трябва съвет, търся в Руски форуми! Всичко дават безплатно и под робно!

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Зареждане на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: