• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
vk - специалист
Тези тръбички за които говори "MamaMy" преди 4-5 поста (по които се движи фреон), и които казва, че са изложени на гниене(корозия), ако има такъв риск, не би ли трябвало тези тръбички да са от некорозиращ материал - неръждаема стомана, мед, месинг или някакви други смеси(сплави).
Изглежда ми недопустимо да се пукат или да корозират, изложени на влага. Да по-скъп ще е хладилника, но това ще се изплати във времето.
MamaMy - майстор
Тези тръби преди си бяха бронзови и почти не гниеха. Сложили са стоманени точно за да изгният бързо. Горе долу са сметнали срока на гаранцията. Всичко е направено евтино и нетрайно, но не е случайно. :)
resistbody - майстор
Грешка, тръбите които не гният са медни, бронз няма в домашния хладилник..
Сега има стомана за кондензатора и алуминиеви тръби за изпарителя и точно те гният..
Доста често се пукат тръбите на подгрева на уплътнението на вратата... повече от половината пукати халдилници им е там проблема..
resistbody - майстор
нед окт 25, 2020 11:30 pmvk написа:
Изпарителя бил капсулован и не може да се сменя само той.
Слага се нова платка за някой лев.. грозно но работещо решение...
И след като видиш за колко пари продават нов боклук в Емаг ще се откажеш от ремонта..

п.с.: НЕ се занимавам с домашни хладилници, единствение ми ремонт е на близък човек.. при промишлените няма изписаните по-горе недоразумения.. ама са една чанта пари..
MamaMy - майстор
Аз съвсем не се занимавах с хладилници, но като ми строиха 30-тина бройки медицински хладилници и фризери да поддържам и се наложи да вляза в час. Гарантирам, че изпарителя на Индезита е тъпа серпентина от стоманена тръба. Дори не е платка
. Няма никакъв алуминий. :lol:
resistbody - майстор
ср окт 13, 2021 10:47 pmMamaMy написа:
Аз съвсем не се занимавах с хладилници, но като ми строиха 30-тина бройки медицински хладилници и фризери да поддържам и се наложи да вляза в час. Гарантирам, че изпарителя на Индезита е тъпа серпентина от стоманена тръба. Дори не е платка
. Няма никакъв алуминий. :lol:
Може, пак казвам, не се занимвам с такава техника, само промишлени.. Тея твойте "медицински" са били по някоя ОП на наш човек.. то реално в профи техниката индезит не съществува като марка.. за мен изобщо не съществува де..
brick - специалист
ср окт 13, 2021 11:35 pmresistbody написа:
то реално в профи техниката индезит не съществува като марка.. за мен изобщо не съществува де..
Дамм... точно хладилник Индезит подпалил онзи блок в Лондон (според официалното разследване), дето изгоря с все негоримата си топлоизолация преди 3-4 г.

Откакто ги купиха Уърлпул, и аз съм ги зачеркнал, но всъщност никога не са имали претенции за профи марка - Индезит почна като по-ниския клас масова бяла техника на Мерлони (високия беше Аристон).
MamaMy - майстор
ср окт 13, 2021 11:35 pmresistbody написа:
ср окт 13, 2021 10:47 pmMamaMy написа:
Аз съвсем не се занимавах с хладилници, но като ми строиха 30-тина бройки медицински хладилници и фризери да поддържам и се наложи да вляза в час. Гарантирам, че изпарителя на Индезита е тъпа серпентина от стоманена тръба. Дори не е платка
. Няма никакъв алуминий. :lol:
Може, пак казвам, не се занимвам с такава техника, само промишлени.. Тея твойте "медицински" са били по някоя ОП на наш човек.. то реално в профи техниката индезит не съществува като марка.. за мен изобщо не съществува де..
Някъде да съм споменал медицински и Индезит в едно изречение? Няма да правя реклама на марки, но всички бяха иноксови със записващи устройства и цени като на добра кола втора ръка. В интерес на истината за две години проблемите са ми били все в електрониката, вентилаторите и бутоните на вратите. Съжалявам само, че поради алчността на медицинските лица контролът върху техниката остана в 19век. Пресякоха всякакви опити контролът да бъде качен на компютър и да стане 24/24 . Щом стане на въпрос за пари гледат само какво може да заделят за себе си.
vk - специалист
Какви са тия записващи устройства на тези хладилници???
iliya_i - майстор
чет окт 21, 2021 7:20 pmvk написа:
Какви са тия записващи устройства на тези хладилници???
Обикновено представляват термопринтери, които печатат в реално време диаграма време/температура
https://bg.wancharida.com/f/094d192eb59 ... 4a6a8f.jpg
или кръгова диагрмана хартия, въртяща се от часовников механизъм с писалка, която се отклонява радиално пропорционално на температурата.
Има и електронни контролери с дейта логери, които комуникират с компютър и алармират по GSM.

Тези неща обикновено се монтират на хладилници и фризери със специална употреба - медикаменти, ваксини, замръзени клетки и др.
Обикновено цената на такъв охладител е над 20 000.00 лева.

Що питаш :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Зареждане на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: