• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Домашен немайстор - специалист
Благодаря за съветите!

Явно все пак ще трябва да изправям стената. Досега не съм лепял гипсокартон директно към стена и не знам дали ще успея да направя стената идеално права по този начин, затова ще заложа на технология, която съм използвал и преди - гипсова мазилка с майки. Колкото до вътрешната топлоизолация - нелоша идея, но другата година ще слагам външна.
nikolov333 - майстор
Що не пробваш да го залъжеш по ръба на касата, с изкъртване на стърчащия ръб и натрупване върху ъгъла, който е навътре и с гипс да подлъжеш останалото към равнината на стената. Разбира се ако не те дразни резултата от цялото "лъгане", но в коридора на входа съм подлъгвал по този начин касата на входната врата към стената и с повече натрупване на материал встрани, прехода изобщо не личи..
Домашен немайстор - специалист
пет окт 25, 2019 8:17 pmnikolov333 написа:
Що не пробваш да го залъжеш по ръба на касата, с изкъртване на стърчащия ръб и натрупване върху ъгъла, който е навътре и с гипс да подлъжеш останалото към равнината на стената. Разбира се ако не те дразни резултата от цялото "лъгане", но в коридора на входа съм подлъгвал по този начин касата на входната врата към стената и с повече натрупване на материал встрани, прехода изобщо не личи..
Благодаря за идеята, но предпочитам да не къртя панела. Освен това има арматура около отвора за прозореца, тоест трябва да я отрежа. Предпочитам да не къртя бетон и режа арматурата на носеща стена.
  • 1
  • 2

Тема "Как се обръщат прозорци при крива стена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: