• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Домашен немайстор - специалист
Здравейте. Бих искал да попитам каква е практиката при обръщане на прозорци, когато стената е крива. В моя случай дограмата е наравно със стената в долния си край, горе вляво е навътре в стената с около сантиметър, а горе вдясно се подава от стената с около сантиметър. :-D Самата дограма е добре нивелирана. Има ли по-лесно решение на проблема от изправяне на стената с мазилка/гипсокартон?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Защо дограмата е наравно със стената?
Домашен немайстор - специалист
чет окт 24, 2019 11:56 pmn_a написа:
Защо дограмата е наравно със стената?
Защото от външната страна е трябвало да поизкъртят панела, за да монтират дограмата изцяло навътре в стената, но явно са избрали да не къртят и затова са монтирали дограмата наравно със стената в долния ѝ край.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 24, 2019 11:58 pmДомашен немайстор написа:
чет окт 24, 2019 11:56 pmn_a написа:
Защо дограмата е наравно със стената?
Защото от външната страна е трябвало да поизкъртят панела, за да монтират дограмата изцяло навътре в стената, но явно са избрали да не къртят и затова са монтирали дограмата наравно със стената в долния ѝ край.
Дограмата вертикална ли е?
(Защо приехте дограма не по мярка?)
Задвам тези въпроси, за да си задоволя личното любопитство
Можете да не ми отговаряте можете да се обидите и/или ядосате
"Има ли по-лесно решение на проблема от изправяне на стената с мазилка/гипсокартон?" Интересно ми е, какво ли имате предвид.
Домашен немайстор - специалист
пет окт 25, 2019 12:11 amn_a написа:
чет окт 24, 2019 11:58 pmДомашен немайстор написа:
чет окт 24, 2019 11:56 pmn_a написа:
Защо дограмата е наравно със стената?
Защото от външната страна е трябвало да поизкъртят панела, за да монтират дограмата изцяло навътре в стената, но явно са избрали да не къртят и затова са монтирали дограмата наравно със стената в долния ѝ край.
Дограмата вертикална ли е?
(Защо приехте дограма не по мярка?)
Задвам тези въпроси, за да си задоволя личното любопитство
Можете да не ми отговаряте можете да се обидите и/или ядосате
"Има ли по-лесно решение на проблема от изправяне на стената с мазилка/гипсокартон?" Интересно ми е, какво ли имате предвид.
Да, дограмата е добре нивелирана и в трите измерения. Слагана е преди да започна да живея тук. След което само набързо са шпакловали фугите, където е пяната, и това е. Личи си, че от едната страна дограмата е навътре в стената, а от другата изпъква от нея. Но сега имам време и реших да направя нещата като хората. Затова питам как може да стане най-лесно. Сещам се само за варианта изправяне на цялата стена, така че да "обгърне" дограмата поравно от всички страни, но ако има по-лесно решение, ще се радвам да го чуя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Моля, моля да извиниш иронията и сарказма ми. Моля
Може визуално да се поскрие дефекта. С "рамка". Инак - измазване или картон на цялата стена
шоп - майстор
Може би съм перфекционист, но аз такива кривини не бих търпял.
Това е една предпоствака да си направиш вътрешна ТИ и да изправиш всичко.
С ГК е най-лесно и евтино.
Аз вкъщи използвах мултипор.
zz_stefanov - майстор
Стесняваш си стаята с една обшивка с гипскартон и си готов с красотата. :)
Това което описваш показва, че не са взети правилно размерите за дограмата.
kozl - майстор
Лесно и грозно решение е да обкантиш периметъра с перваз с дебелина > 1 см. Така дограмата няма да стърчи над перваза, но ще се вижда, че не е в плоскостта на перваза и съответно на стената.
miliad - майстор
Нищо им няма на размерите на дограмата. Нивелирана е добре, казва.
Дървената дограма е била със 7 см каса монтирана наравно с вътрешния ръб на стената. И при криво монтиран панел това се получава. Даже в повече от половината случаи.
Рамка от някакви обемни декоративни первази и да се залъже окото визуално.
Другото е писано- цялостно изправяне на стената.
  • 1
  • 2

Тема "Как се обръщат прозорци при крива стена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: