Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, наскоро ми направиха окачен таван със скрито осветление ,но се получи една сянка в четирите ъгъла /Маже ли да някак да се избегне.

Прикачен файл

n.png
iliya_i - майстор
Какви са светлинните изтоници и как са разположени?
вт ное 19, 2019 6:53 pmiliya_i написа:
Какви са светлинните изтоници и как са разположени?
Лед лента залепена вертикално
iliya_i - майстор
вт ное 19, 2019 7:11 pmstoilov1992 написа:
вт ное 19, 2019 6:53 pmiliya_i написа:
Какви са светлинните изтоници и как са разположени?
Лед лента залепена вертикално
И естествено ъгъла е в сянка, защото лентата е зад него. Ефекта може да се избегне, ако лентата е хоризонтално по целия периметър. (може би тогава ще трябва по-слаба, но осветлението ще е разпределено по-равномерно.
tzetz009 - специалист
:? Еми , хващай си "майстора" да ти сложи лентата хоризонтално ! По трудоемко е , но визията е съвсем друга . Работи се с малко огледало и после допълнителното укрепване на лентата със санитарен силикон е ма-а-а-лко по-лесно .

И аз се занимавам с монтаж на LED ленти , но ВИНАГИ я монтирам хоризонтално и тази грозотия от разни светлосенки , които се виждат и сега просто ги няма ! ( Преди години съм получавал сенки от дефектни диоди по лентите , но с "операция" ги оправях . Сега качеството е по-добро и почти не се налагат интервенции ! )

:partyman: :partyman: :partyman:
yanko78 - специалист
Независимо как се сложи лентата, винаги ще има видими неравномерности. Ако се заложи профил с екранировка, светлината ще се “димира-разсее” от екранировката и навсякъде ще е равномерна.

Тема "Сянка в ъгъла на окачен таван от скрито осветлениее" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: