• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
rorik - специалист
== по нашия край му викаме човек с криви кунки.==


По нашия край казват "две леви ръце".
Значи да уточним
Редуцир вентила е на самата бутилка, нали? За уплътнението на него става въпрос.

Онова с палчето е клапана, нали?

Хубаво де , не ми е за първи път . Като го отрязах 1-2 мм що стана??
Като свалих уплътнението го измерих височината 7,5 .ама не го измерих много прецизно , де. Гледам размерите на оригинала са 8 на фи 20 .Ако причината е уплътнението , това не трябва да е проблем .
Освен да са сложили уплътнение с по малко фи и при силното разтягане да се изгубва еластичността и за това да не мога да го сложа.
Тук обаче може да има проблем защото няма да уплътнява. .

По всяка вероятност имам проблем и с новия клапан..
Ще погледна по добре и тогава ще пиша пак. след като намеря ново уплътнение.
iliya_i - майстор
съб ное 23, 2019 1:10 amrorik написа:
Редуцир вентила е на самата бутилка, нали? За уплътнението на него става въпрос.

Онова с палчето е клапана, нали?
Редуир вентил газ
plamen6703 - майстор
съб ное 23, 2019 1:10 amrorik написа:
Ще погледна по добре и тогава ще пиша пак. след като намеря ново уплътнение.
Погледни по-добре тук на клипа как се случват нещата, че ще излезеш частен случай :) ! :partyman:

rorik - специалист
Ммм даа,
Поръчах да ми вземат уплътнение .
Гледам това уплътнение се вижда отгоре вентила на самата бутилка а при мен не беше така.Беше наравно отгоре.
Явно не са го натиснали надолу и за това не съм могла да закопчая редуцир вентила .
Обаче редуцур вентила макар нов , макар че отрязах от уплътнението , изобщо не щраква.Както писах по горе като че ли пружините му са слаби.

Има нещо и в редуцир вентила, трябва да го огледам и него . :axe:
По рано само с натискане , без да натискам пластмасовия пръстен отдолу си щракваше .
Гледам тоя от видеото го натиска?!
Да не би пък от самия вентил на бутилката да идва проблема??



Мнооого ви благодаря за съветите.
lov - майстор
От ръчиките е не е от вентила. :lol: И тая гума там е да бъде натисната и смачкана със сила за да упътни. Тъй че си трябва натиск.
Пък като имаш мерак за пуста пружина сваля се много лесно и можеш малко да я разтегнеш. Натискаш пластмасата на вътре до край и я завърташ така че ямките дето са в края и да съвпаднат със съчмите. Тогава те могат да се извадят на вън. Като ги извадиш махаш гривната и вадиш пружината. Но тази пружина е там не за да херметизира връзката да да държи гривната в заключено положение. И най вече да не изпадат заключващите съчми. Колко твърда е без значение.
rorik - специалист
Получих уплътнението , сложих го но така и не стана само с натискане , направих го като в клипа , натиснах долния пръстен ама не чух щракване. Повдигнах бутилката , повдигна се.
Сеега за редуцир вентила .
Старите вентили като затворя с палчето , палчето лягаше и щракваше , а на този палчето не щраква и леко се повдига.И се влачи .
И не мога да се натисна до край.
Ново двайсе.
Купува ми го една приятелка и ми даде и касовата бележка ама я загубих , да им го тресна на магазинерката у главата.

С една дума пружините щракаха и съчмите и палчето , а тия не щракат. :axe:
lov - майстор
Ако съчмите не влезнат в канала на вентила, пръстена не може да слезне на долу. Това е и признак че клапана не е заключен както трябва. Заеби тез мераци да чуваш щтракане. Даже мога да ти кажа че точно с такова щтракане дет го дириш няма никаква гаранция че вентила е уплътнен както трябва.
И палчето не го натискай на долу кога е в положение пусната газ щото е най вероятно да сереш и на него. То е свързано с едни мембранки и си се надига за да затвори притока на газ. Може да щтрака но когато не е на бутилката.
То май на теб всичко де видиш все ти се ще да щтрака. Па щтракай си с пръсти кат не ще. :lol:
iliya_i - майстор
чет ное 21, 2019 2:19 pmrorik написа:
Клапана е нов.
Па даваш заключения за него сякаш си го ползвал поне 100 пъти.
Хайде спри с глупостите!
Това, дето си го мислиш и представяш не е задължително да е реалността.
  • 1
  • 2

Тема "Газова бутилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: