• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
animi2006 - специалист
пет ное 29, 2019 4:48 pmpreslav написа:
Дано дамата не се е засегнала, но съм привърженик на идеята, че във всяка къща си има мъжка и женска работа и когато ролите вземат да се сменят не е на добре. Не казвам, че един мъж не трябва да знае как се мият чинии или една жена не трябва да може да си смени сама крушката, но цепенето на дърва си е за дървар, зидането на дувар за зидар, косенето на трева за косач - косачки има, но предимно машини, жена с коса е само една.
Ккто и да е, щом електрическата косачка се справя, ще се справи и бензиновата, при това по-бързо, ноооо бензиновата е с повече поддръжка, по-тежка е, по-капризна в някои случаи. Всичко е според зависи, за сега предпочитам да "ора", а жената да бучи домати и цветя, като дойде ред за трева ще мисля за коса.
Извинения още веднъж за бойните маНдами в цъфналата ръж.
Така или иначе, оказва се, че бензинова косачка не става при мен. Имам места с наклон от около 45°, където не че ще кося, но трябва да придвижа косачката на самоход, за да я придвижа до местата за косене с по-малък наклон, но това било опасно за мотора. Иначе тъкмо се бях спряла на модел със самоход, ноооо.... не става. Май ще търся по-мощна електрическа.
preslav - майстор
Не знам дали все още има, не знам и дали е имало някога косачка с двутактов мотор - двутактовите машини не се боят от наклоните, по-леки са при еднаква мощност, малко по-прости са в обслужването (трябва само да не се забравя гориво в резервоара). Попитай в магазините, може все още да има варианти. По-мощната електрическа ще е по-тежка, от вибрациите надали ще се отървеш, ще влачиш кабели зад себе си (акумулаторните са безумно скъпи).
  • 1
  • 2

Тема "Самоходна косачка MTD 46S NEW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: