Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Lisko - майстор
Като казах търпение, имах предвид поне една седмица.
Hoвoceлckи - майстор
Имам леки съмнения, че и "царската вода" ще свърши работа, та било то и след седмица. Може би ако периодично, да речем с четчица, се почиства образувалата се сол върху "челата на винтчетата"? Струва ми се, че след някаква дебелина на пласта сол, въпросната смес няма да може да прониква повече в дълбочина?
Колко дълги (на дълбоко в пластмасата) са въпросните шпилки?
Ще ми бъде много интересен крайния резултат, особено ако се получи с царската вода. Този проблем е доста често срещан, а това решение е доста лесно и достъпно (поне за мен).
lov - майстор
Някога работил ли си с царска вода???
Въпроса ми е риторичен. Може и да не отговаряш щом каза, че имаш съмнения. :lol:
Antonii - майстор
Ще се пробва и "царската вода", че за нея въобще не се сетих като вариант.
Ще ви пусна и снимка като имам възможност, че сега елемента и химиите не са около мен.
Иначе пластмасата се води термоустойчива. Все пак дадената помпа работи с температури на топлоносителя до 130 градуса без проблем.
plamen6703 - майстор
съб яну 11, 2020 4:12 pmAntonii написа:
Ще се пробва и "царската вода", че за нея въобще не се сетих като вариант.
Ще ви пусна и снимка като имам възможност, че сега елемента и химиите не са около мен.
Иначе пластмасата се води термоустойчива. Все пак дадената помпа работи с температури на топлоносителя до 130 градуса без проблем.
Виж какво си написал в началото
нед яну 05, 2020 6:40 pmAntonii написа:
като съм пробвал с разяждане в азотна и солна киселини, но без резултат.
За детайла не е проблем да се потапя в химически разтвори.
Та ако някой има идея за по-ефективен химически коктейл, който ще свърши работа, бих се радвал да сподели.
Царската вода е точно такъв коктейл между двете киселини, та пробвал ли си го или не си?
Аз съм пробвал за ръжда и резултата е като с азотна киселина, опитвал съм да добавям и уротропин към солна киселина, все същото ми се получаваше като с азотната киселина... :partyman:
Antonii - майстор
Това в началото си е абсолютно вярно, само липсва израза "по отделно".
А именно в едната или другата киселина, но не и като смес от двете, че не се сетих.
lyubohar - майстор
Как аз вадя скъсани винтове без главата от дърво-имам стари тръбички от антени за коли.
Те са от неръждавейка и сравнително твърди.
Избирам си с вътрешен диаметър колкото стеблото на винта.
Назъбвам с триъгълна пила и с дрелка въртя докато винта излезе.
След това по голям винт,или набивам клечка с лепило и завивам.
Може нещо подобно да се направи,но главите трябва да се разпробият.
После или по голям диаметър винтове,или в пластмасата с поялник се набиват втулки с резба.
Или се запълва с някаква смола и нова резба.

Тема "Вадене на скъсан винт от пластмасов детайл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: