Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Primus - специалист
Приятели мои, успокойте топката.

Задавам прост за вашите знания въпрос - Коя лепилна течност е най-течлива, т.е. има най-малък вискозитет?
Primus - специалист
пет авг 28, 2020 9:18 pmESPACE написа:
Разредено Ц200
Мислих по това, но колко твърдо става? Жената чела за неккъв майстор, който наливал Ц200 през фугите и после 20 години бетон...

Кажете коя марка е най-качествено. Ще налея в някаква формичка, да видя след изсъхване и полимеризация колко твърдо става. И какви са разликите с Ц300?
ESPACE - майстор
Достатъчно твърдо става за целта за която ти трябва. Изпробвано е, спокойно. Ама ти явно не си по действието.
Primus - специалист
Бързата работа срам за майстора! ;)

Утре купувам Ц200, не казахте добри марки? Ц300?
Primus - специалист
Бързо-бързо си купих Хенкел - Момент водоустойчивото, със синята капачка...
Primus - специалист
Вече ремонтирах няколко плочки. Първите през фугите, но се нащърбиха леко на няколко места. Понеже фугата е около 2.6 мм и трудно пробивам с 2мм свредло. Две плочки ремонтирах отстрани, понеже бяха към прага.

Други дв плочки (а и кухините покрай тях) оправих с пробиване на отвор 6мм. Инжектиране на С200 и Хенкел със спринцовка и накрая инжектиране с фикс и пистолета. Става фантазия, отворите изобщо не си личат.

Утре продължавам с още една плочка, но имам въпрос за фуги - какви са тези полиуретановите? Примерно
https://eshop.wuerth.bg/lepilo-i-upltni ... s-polimeri
и
https://tashev-galving.com/product/006- ... connection
krasi92 - майстор
Това си пише какво е. Какъв ти е въпроса с него. Много е важно че не бързаш.
kozl - майстор
съб окт 16, 2021 9:34 pmPrimus написа:
Две плочки ремонтирах отстрани, понеже бяха към прага.
Къде са тези плочки да не са на терасата?
Или какво ими под плочките? Фибран :?
А м-у другото понеже си пръсках шкафа за банята с полиуретанова боя по поръчка и ми остана и боя и втвърдител и след няколко месеца престой в пласмасовато шише и втвърдителя станал на прозрачен кокал. По късно ще го снимам.
Изрязях шишето и го махнах, а вътре доста яка прозрачна структура по формата на шишето :shock:
Е верно, че като направих дупка по навътре е меко но с течение на времето и там се втвърдява.
И като констистенция преди втвърдяване е достатъчно рядък та мисля ще прониква ва повече.

Обаче има един тънък момент с такива некви лепила. Некои се свиват, други се раздуват. Резултата ще е сцепени плочки.
Аз вече имам опит дето лепих анкери за бойлер в баня и след няколко дни плочките до дюбелите се пукнаха. Ама и аз не жалих лепилото де.
Primus - специалист
Просто питам подробности за използването на тези посочени лепила за фугиране?

Тема "Смяна на отлепени, пукащи плочки в коридор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: