Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Primus - специалист
Не могат да се отлепят. Фуги си имат нормални, вероятно причината е в немазането добре на плочката.

Да се върнем на въпроса - достатъчно рядко лепило, което да навлезе навсякъде?

Отгоре - кръгчето като капаче.
EDI - майстор
Загрята епоксидна смола, не се сещам за друго по-течно.
Primus - специалист
Тук има идея, мога да нагрея и дупката.
kozl - майстор
Според мен смолата ще залепи някаква периферия около отвора.
Когато хидроизолират със смола правят пакери през 10 см и смолата се шприцва под налягане.
Обаче приложи ли се налягане при плочките най-вероятно ще се отлепят.
Та за тва не давам съвет за такова.
А плочките, за да пукат ми се струва, че са подложени на натиск една с друга, независимо, че има фуги.
Като махнеш фугите пукат ли?
А м-у другото и при мен в настилката с плочки се виждат фуги, но тва щото плочките са с фаска и фугата е във фаската, а иначе са опрени плочка в плочка.
EDI - майстор
Всичко, освен отлепяне ще е мижава работа, но явно колегата не може да ги отлепи здрави.Аз бих действал радикално, бих изкъртил хлопащите и залепил нови, а и гледам бая плочки хлопат, не са една, две.
zz_stefanov - майстор
Лошото е че известно време пукат, а после почват да се чупят.
ESPACE - майстор
вт авг 25, 2020 9:49 pmPrimus написа:
Не могат да се отлепят. Фуги си имат нормални, вероятно причината е в немазането добре на плочката.
E, не може да не могат да се отлепят. Помогни им като ги загрееш с пистолет за горещ въздух, няма къде да идат, ще се отлепят. После с Ц200, лесно, евтино и сигурно.
Primus - специалист
Причината е, че не съм написал вида лепило, а то е - Баумит Баумакол ФлексТоп! Виновен...
Мислех си, че това Флекс е реклама, но явно наистина има еластичност и плочката ще се клати вечно. Тази, от която мисля да почна и се клати най-силно, мога да я разклатя с ръка, натискайки най-далечния връх. Ситуацията е, че все едно са лепени със силикон. Мърда около 0.5 мм. Останалите 1-2 не може на ръка, само с 85кг крак леко пукват. ;)

За смола няма проблем с нагряването, но не виждам как да приложа налягане? Предполагам ще избера вариант разредено лепило за плочки, с малко добавено С200 и вибриране няколко часа.

Ако има други идеи?
ESPACE - майстор
По лесно е да пишеш тук и да поклащаш плочката с пръстче, отколкото да свършиш работата, а? Баси плочките, досега да съм забравил за тях. Бау, мау, флекс, мекс като се загрее плочката до над 100 градуса няма шанс. А това с вибриране няколко часа #-o
krasi92 - майстор
Аз бих сложил винтове на този половин милиметър луфт

Тема "Смяна на отлепени, пукащи плочки в коридор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: