• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
Привет,
хладилника с две отделеня хладилно и фризер и е на към 20 г. От вчера лампата в хладилното не свети и се задейства звукова аларма + мигащ червен светодиод за отворена врата.
Крушка проверена - ок. Свалих бутона към вратата с проверка с мултицета не даваше контакт. Почистен и пак лампа не свети, след което проверката за напрежение м-у двата проводника за лампата беше отрицателна. До бутона с лампата няма напрежение. Явно лампата се захранва през елемент на платката, като по този начин отчита, че вратата е отворена.
Някакви идеи?
ky-kyy - майстор
Да не би, да му е студено на хладилника и затова да ти писка алармата. При мен се беше получило нещо подобно. Само че лампата мъждукаше...След като преместих хладилника в отопляема стая, си тръгна нормално.
kozl - майстор
21 гр. по термомер.
Ми като се изключа пищялката и липсата на осветлени в хл. камера, хладилното и фризера работят нормално. Достигат си зададена Т, компресора спира.
Модел:

Прикачен файл:
Gorenje HZOS3366.jpg
Gorenje HZOS3366.jpg (79.73 KиБ) Видяна 4739 пъти
ky-kyy - майстор
Ааааааа, той работел нормално....Ми значи, електрониката му се ебава нещо....

ПП Няма ли бутонче, за изключване на пищялката? Или ако няма, просто я махни..една ламба, ще я прежалиш. все пак 20+ хладилник, какво да му търсиш, карай си така :)
VLADO66 - майстор
Изключи го от контакта за няколко минути и алармата ще спре да мига
kozl - майстор
Стоя доста време изключен докато разглобявах и чистих бутона. Без ефект след повторно включвяне и лампа вътре не свети и активира се алармата за отворена врата.
Звука на алармата се изключва, остава само мигащия светодиод. И така ще се ползва до лятото, че фризера претъпкан.
Добавям още снимки:

Прикачен файл:
Gorenje HZOS3366_2.jpg

И дисплея с мигащия светодиод. Зададената Т е достигната, алармата с изключен звук от бутона със задраскания високоговорител.

Прикачен файл:
Gorenje HZOS3366_34.jpg
Gorenje HZOS3366_34.jpg (74.39 KиБ) Видяна 4636 пъти
krasi92 - майстор
Вратата не ли леко провиснала. Ако мука е в корпуса на хладилника симетрията е важна
Chefo77 - майстор
На нашите "се държи" така от години, на няколко седмици влиза в този режим и само изключване за някакъв период от време дава резултат. Марката същата, моделът - почти, 2002-а или 2003-а е. Има три лампички на горната врата.
Идваха специалисти, проблем в платката било - и не дават решение.
Ако решиш да го хвърляш - искам двете дръжки :lol: :lol:
kozl - майстор
Нашият хладилник е LG nofrost. Този е на тъщата и понеже зимата възрастните са слабоподвижни се зарежда до натъпкване, за да изкара до пролет. И настана паника. Все пак важното е, че работи, охлажда и замръзява.
Обаждах се на хладилен техник, обаче като разбра ситуацията отказа и предложи да сваля платката и да я нося за ремонт в сервиз за електроника.
То и аз бих се пробвал за ремонт на платката, но проблема е, че като сваля платката и хладилника спира. Т.е. трябва буфер да се разтовари и понеже пък и с тази повреда си ремонта се отлага за напролет.
чет яну 23, 2020 11:21 pmkrasi92 написа:
Вратата не ли леко провиснала. Ако мука е в корпуса на хладилника симетрията е важна
Може би да, но не съм се замислял за това. Незнам какво е това мук - може би магнит + рид ампула=магнитно управляващ контакт, защото и такова срещах на някакъв хладилник. Но този хладилник си има механичен бутон, който се натиска от вратата, за да прекъсне веригата към крушката. Към модула с лампата от стената на хладилника излизат 2 проводника. Към крушката има 1 проводник директно, а втория проводник към крушката е последователно през механичния бутон. М-у двата проводника от стената на хладилника няма напрежение. Те това ме накара да мисля, че има някакъв тарикатлък в ел.платка, за да се избегне трети проводник от който да се взема инфо за отворена врата и да не помисля изобщо за мук.
Нямам идея как е осъществен този мук, но ако вратата е провиснала и се опитам да я затворя повдигайки в обратна на провисването посока, това дали ще тества мука :?
Действително в съзнанието ми се е запечатал образа на долния ляв ъгъл (в посока хладилника гледан отпред), че магнитно прилепящото уплътнение не прилягаше. Понеже се беше удървило и повече не разследвах. Пък и времето все не достига. Но ще гледам днес да отскоча за теста с провисването, поне ме захапа този проблем, въпреки че се получи възможност за отлагане на ремонта.
plamen6703 - майстор
Като ходиш провери на платката дали ще откриеш рид ампула, при тия хладилници датчика за отворена врата е рид ампула, огледай по платката дали има опушен дросел, провери за прекъснал предпазител, би трябвало да няма друго щом хладилника работи нормално.
Струва ми се, че днес ще решиш проблема с хладилника :) ! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Хладилник Горение - свети диод за отворена врата и пищи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: