Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
naster - майстор
Да, това ми е първоначалния план.
kozl - майстор
съб фев 01, 2020 11:16 amnikolov333 написа:
Ако е относително равна замазката и ще се лепи паркет върху нея, не бих ползвал саморазливна, защото е със слаба структура според мен. По-добре е да се заравнят с теракол и мастар само по-големите неравности, ако ще е с лепене..
Под всички винилни настилки на залепване се прави саморазливна замазка. Ако структурата е слаба :? При мен Mapei Ultraplan ECO след седмица престой за заякване не се стържеше с нокът. Това ми е един от тестовете :-D
nikolov333 - майстор
Винила мисля, че няма разширения, сравняван с дъбовия паркет.. :?
kozl - майстор
Е няма от влага, от Т има, ама той пък много по-тънък и еластичен та нема сила да се отцепва.
nikolov333 - майстор
Да.. Не знам за Mapei как са със саморазливните, но ако са на гипсова основа все пак са "по-слаби" от теракола.. Иначе правят много качествени неща.
Привет!
И аз съм в същата ситуация - ужким е нивелиран що-годе пода, но е грапав, една идея по-песъчлив (цимент и пясък). Ще слагам масивен, естествен паркет.

Срещнах множество противоречиви мнения.
- Да се нанесе саморазливна (самонивелираща се) замазка, например Мапей Реновейшън, за да се изравни пода 3-4мм и да стане идеално гладък. (Грунд+саморазливна+грунд+лепило)?

- Да не се ползва такава замазка, защото “ще имам ядове после” и защото може да се разкъса/образува трето звено и ще е слабост.

- Да използвам бетон-контакт.

- Да изшлайфам сегашната настилка за да е по-гладка.

- Да използвам грунд за подобряване на настилката и повече лепило за паркета.



И тъй като обичам да си обяснявам “защо”, ми е интересно защо са толкова различни тези решения? Те буквално се самоизключват и си противоречат. Какъв е проблема реално за масива, ако повърхността не е гладка? До какво ще доведе?

Буквално се консултирах с няколко фирми за паркет, със строителни работници/майстори и с... тати. Ще съм много благодарна на разяснение, за да взема решение. Моля, говорете с имена на конкретни продукти, защото естествено, ако се ползва каквото и да е било за 5 лева ще има ядове....
vk - специалист
И моят опит сочи това, че трябва малко повече вода да се добави, за да стане по течен разтвора. Другото необходимо е 2-ма човека , задължително ракел(за да се разбутва сместа назад-напред) и обувки с гвоздеи-с които да се влезе в разтвора и да се работи по-удобно.
Предварително трябва да се види къде са падини и върхове в стаята. Това става с дълъг 2 м мастар или с лазерен нивелир. Все пак да има някакъв ориентир , къде да се налее повече къде по-малко

Тема "Саморазливна замазка преди полагане на масивен паркет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: