Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
chapara - майстор
И така може , но си трябва иглен валяк

Изображение и

Изображение

И съвета на Lisko :wink:
nikolov333 - майстор
И аз съм писал някъде, но може би най-добре става с мастар по майки с теракол, но си иска усет към гъстотата на теракола и да не се пипа, като започне да дърпа за да не се завалва..
cholev - майстор
За моя масив и аз брах ядове с тази саморазливна замазка. Накрая хакнах ОСБ с повече лепило и нещата заспаха. И лепенето на масива после върху ОСБ-то си е друго
Предварително си минах с грунд (СТ 17), изчаках го окколо 24ч да изсъхне (на другата вечер след като се прибрах от работа заливах.
Варианта с майки и мастар става, само ако майките са "готови". Ама Майки по 2мм, дето няма да се гънат - трудно май.
Освен да пробвам на терасата или навън с по-рядка смес, но на по-малка площ е по-малка вероятността за грешки.
cholev написа:
За моя масив и аз брах ядове с тази саморазливна замазка. Накрая хакнах ОСБ с повече лепило и нещата заспаха. И лепенето на масива после върху ОСБ-то си е друго
Нещо не ми харесва особено този вариант. Много ми става дървото. Паркета не мисля да го кова или лепя. Само едно за друго ще лепя пърчетата, а отдолу 3мм подложка съм взел.

@chapara

Иглен валяк си взех, обувки може да си направя с малко пирони и две дъски :D

Мисля, че 3 торби ще ми стигнат или 4 (да има :D ) за около 2мм да се покрие цялата площ, + да се запълнят сегашните дупки.

Значи, да грундирам преди евентуалната нова замазка и мокря преди заливането ?
chapara - майстор
Ако грунда запечатва всичко това е достатъчно :wink:
Иии тотално ос*ах замазката сега.. Забраевих да грундирам, не ми стигнаха 4 торби, но пък изглежда уж по-равно. Видях че има една локвичка вода, което не е много вдъхновяващо, ама нали ще заливам още ;(
Слагах около 9л вода, доста по-добре се разлива и не изглежда прекалено слабо.
kozl - майстор
Аз пък след провал преди години, защото ми изтече по фугата към стената и там нивото беше спаднало, та сега се доверих на професионалист, който с това си вади хляба.
При мен нивото трябваше да се повдига средно 13 мм, което запълних с лепило за плочки + кварцов пясък 1:1 по предварително заложени майки. После отгоре саморазливката 3 мм.
Валяка на майстора беше с метални иглички, много повече от тези с пластмасовите. Изчаках повече от седмица да набира якост и тогава влязох в стаите с настилката. Настилката е винилна на клик. Подложката е 1 мм. Ако беше паркет щях да се откажа от саморазливка и да слагам подложка 3 мм директно върху изравняването по майки.
И те така. Както казват "Third time is the charm".
Третото полагане на саморазливната замазка е сравнително успешно. Тук-там има малко следи от пяна, но ще се оправят лесно със шкурката.
Слижх мастара и около 90% от стаята е под 2мм разлика, само пред вратопрозореца има около 1,5м^2 над 2мм, и мисля така да го оставя.Изображение
Като заляхме беше така, нямаше изкривявания в отраженията на прозорците. Разтвора го направих с около 9/9.5л вода, като разливахме по дължината на стаята. След това веднага с игления валяк се минаваше и "разнасяше". Има повече балончета от предния път, но бъркахме на по-бързи обороти, понеже оставаше много неразбит материал в бидона, който разваляше пак нещата.
В ляво, е мястото където е малко по-криво, но мисля, че ако го пипам, ще стане по-зле. Не знам дали може и има ли смисъл да се забъркат 2л смес, да се изсипят на товя място, и с мастара де се "заравни".

След месец/два ще слагам масивен паркет с 3мм подложка, кяото вече съм закупил. Преди това разбрах че е хубаво да се остави паркета в стаята за известно време, за да се изравни влагата в дървото и стаята.

След 2/3 дена мога да проверя по-добре как е равността на замазката, понеже все още е леко влажна, и ми е некомфортно да стъпвам отгоре.

Докато дойде време за полагането на паркета, имам време да боядисам стените и да направя "нещо" с тавана. Изображение
Но не съм сигурен още какво.
naster - майстор
И аз мисля да заравня грубата, но относително равна пясъчно-циментова замазка в трите спални с тънка саморазливна, 2-3мм. Ще се полага дъбово дюшеме 2см. Не съм сигурен дали с подложка, или да се лепи към замазката. Вашият опит какъв е и някакви препоръки?

Досега разбрах следното, ако изобщо има нужда да се прави: почистване, грунд, миксиране с повече вода... Проблемът с мехурчетата: ако използвам бетонобъркачка дали ще спомогне да хомогенизиране на сместа и по-малко мехурчета?
nikolov333 - майстор
Ако е относително равна замазката и ще се лепи паркет върху нея, не бих ползвал саморазливна, защото е със слаба структура според мен. По-добре е да се заравнят с теракол и мастар само по-големите неравности, ако ще е с лепене..

Тема "Саморазливна замазка преди полагане на масивен паркет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: